مقالات

آرایش پاییزی در فصل پاییز و آموزش گام به گام آن

آرایش پاییزی

یکی از جذابیت‌های خاص فصل پاییز داشتن یک آرایش پاییزی زیبا و جذاب است که به زیبایی چهره شما می‌افزاید. در فصل پاییز همه چیز رنگارنگ است. به همین دلیل به کار بردن رنگ‌های طبیعت در آرایش باعث زیبایی چهره می‌شود. بهترین رنگ‌ها برای آرایش فصل پاییز رنگ‌های زیر است:

 • رنگ زرد
 • قرمز
 • نارنجی
 • طلایی
 • قهوه‌ای
 • و رنگ‌های گرم

بسیاری از عروس خانم‌ها که در فصل پاییر مراسم خود را می‌گیرند برای میکاپ عروس خود از یک میکاپ پاییزی استفاده می‌کنند. با این کار چهره عروس متناسب با فصل و بسیار جذاب است.

اولین و مهم‌ترین نکته برای آرایش پاییز این است که تمامی نکات و ترفندهای آن را یاد بگیرید. همچنین باید بدانید که از چه لوازم آرایشی استفاده کنید. چنانچه دوست دارید که یکی از بهترین میکاپ‌ها را در فصل پاییز داشته باشید در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس با ما همراه باشید.

چطور یک آرایش پاییزی شیک و بی نقص داشته باشیم؟

آرایش در پاییز با سایر فصل‌ها تفاوت دارد. معمولا با سرد شدن هوا، نوع پوشش و آرایش هر شخصی تغییر می‌کند. برای جذابیت بیشتر در فصل پاییز باید به فکر یک آرایش مناسب در پاییز باشید. در ادامه به تمامی ترفندهایی که باعث می‌شوند تا آرایش زیبا و بی نقصی داشته باشید پرداخته‌ایم.

ترفندهای آرایش فصل پاییز

در زیر به تمامی مراحلی که باید یک آرایش زیبا را تجربه کنید اشاره کرده‌ایم:

پاکسازی پوست در فصل پاییز برای آرایش پاییزی

در ابتدا قبل از هر کاری پوست خود را تمیز کنید. هیچگونه آلودگی و مواد آرایشی نباید روی پوست وجود داشته باشد. برای اینکه آرایش بی نقص و جذابی داشته باشید باید هر چند وقت یکبار پوست خود را به صورت عمیق پاکسازی کنید. برای پاک کردن آرایش روزانه حتما از تونر استفاده کنید و پوست صورت و گردن را با آن تمیز کنید. اگر تونری که از آن استفاده می‌کنید بر پایه گیاهی باشد باعث شفافیت پوست می‌شود. همچنین از ایجاد بروز آکنه و جوش جلوگیری می‌کند.

استفاده از کرم آبرسان برای فصل سرد پاییز

استفاده از آبرسان با چربی کم برای پوست خشک و آبرسان فاقد چربی برای پوست چرب به مرطوب شدن پوست کمک زیادی می‌کند. همچنین استفاده از آبرسان قبل از آرایش باعث می‌شود تا آرایش شادابی داشته باشید.

ایجاد پوستی طبیعی و یکدست برای آرایش فصل پاییز

اولین چیزی که همیشه در آرایش مهم است پوست صورت است. به همین دلیل باید تمام تلاش خود را بکنید که پوست صاف و یکدست شود. پس ابتدا  کانسیلر را بردارید و لکه‌های قهوه‌ای و تیره‌ی پوست ر محو کنید. سپس تیرگی‌های دور چشم را با کانسیلر بپوشانید.کانسیلر دور چشم را به آرامی و به طور ضربه‌ای بر روی نواحی صورت محو کنید. این کار باعث می‌شود تا پوست دور چشم چروک نشود. اگر هم از کانسیلرهای حاوی مرطوب کننده و ضدچروک هم استفاده کنید عالی است.

بعد از استفاده از این محصول از کرم پودر همرنگ پوست استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید از کرم فاقد چربی و اگر پوست خشکی دارید از کرم دارای آبرسان استفاده کنید.استفاده از کرم آرایشی سبک برای آرایش پاییزی یک انتخاب عالی است. می‌توانید ابتدا کرم پودر بزنید و سپس از کانسیلر برای نواحی تیره چشم استفاده کنید.

محو نواقص صورت با کانتور

از پودر برنزه یا کرمی که دو درجه تیره‌تر از رنگ پوستتان است برای تیره کردن نواحی زیر استفاده کنید:

 • تیره کردن گونه‌ها
 • گوشه‌های پیشانی
 • دو طرف بینی

پودر برنزه را نباید زیر چشم و پایین گونه، روی بینی و روی چانه و جلوی پیشانی بزنید. زیرا این نواحی باعث می‌شوند تا پوست تیره شود و آرایش برنزه‌ای داشته باشید. برای کانتور از براش آرایشی مخصوصی استفاده کنید.

آرایش ابرو برای یک آرایش پاییزی جذاب

ابروها را برای آرایش نازک نکنید تا آرایش شما جذاب‌‎تر و زیباتر دیده شود. از مداد ابرویی که رنگ‌های تیره و قهوه‌ای دارد استفاده کنید. ابروها را مرتب کنید و ظاهری طبیعی به چهره دهید. ابروهای خط دار دیگر مد نیستند. پس اگر می‌خواهید آرایش جذابی داشته باشید از این مدل ابرو به هیچ عنوان استفاده نکنید. همچنین اگر می‌خواهید چهره شما کمتر نشان داده شوذ باید ابروهای پری داشته باشید. با این کار هم ابروهای شما طبیعی‌تر است و هم نیازی به برداشتن همیشگی ابروها نیست.فقط باید ابروها را مرتب کنید.

رنگ رژگونه مناسب برای آرایش پاییزی

در فصل پاییز از رنگ رژگونه‌های زیر استفاده کنید:

 • رنگ‌های قهوه‌ای
 • طلایی
 • نارنجی
 • هلویی

اگر علاقه مند به رنگ‌های براق هستید می‌توانید برای رژگونه در این نوع میکاپ استفاده کنید. این رنگ‌ها هماهنگی بسیار خوبی با فصل پاییز دارند. همچنین این رنگ‌ها برای نشان دادن برجستگی‌های گونه بسیار عالی است. می‌توانید برای براق نشان دادن گونه‌ها از هایلایتر استفاده کنید.

آرایش چشم پاییزی

ابتدا پرایمر سایه را بردارید و بر روی پلک بزنید. این کار باعث می‌شود تا آرایش چشم ماندگاری بالایی داشته باشد. سپس برای میکاپ پاییزی از رنگ‌های تیره یا دودی برای آرایش چشم استفاده کنید. برای اینکه آرایش پاییزی جذابی داشته باشید از دو رنگ سایه استفاده کنید. برای رنگ پایه از رنگ‌های تیره مانند مشکی، زغالی، قهوه ای و… استفاده کنید. همچنین برای سایه دوم می توانید از رنگ های طلایی، نارنجی، قرمز، زرد و… استفاده کنید.

خط چشم مناسب فصل پاییز

خط چشم دنباله دار و گربه‌ای یک انتخاب عالی برای آرایش پاییزی است. اگر چشمان درشتی دارید هم بالا و هم پایین چشم را با خط چشم پر کنید. اما چنانچه چشمان ریزی دارید از میانه چشم، خط چشم را به طرف بیرون بکشید. خط چشم گربه‌ای برای این فصل بسیار زیباست. همچنین می‌توانید از مدل‌های جدید خط چشم استفاده کنید. اگر خط چشم مشکی و براق را باهم ترکیب کنید یک خط چشم مناسب فصل پاییز خواهید داشت. هیچگاه خط چشم را بسیار تیره نکشید. فقط در حدی که چشم‌ها بیشتر مشخص شود خط چشم بکشید.

استفاده از ریمل برای آرایش پاییزی چشم‌ها

ریمل مشکی و قهوه‌ای برای آرایش پاییزی بسیار مناسب است. اما اگر آرایش و میکاپ اسموکی دارید حتما از ریمل مشکی استفاده کنید. ریمل را به نوک مژه بزنید و چندین بار بکشید. این کار باعث می‌شود تا آرایش چشم بهتر شود. اگر هم دوست دارید از ریمل‌های رنگی استفاده کنید حتما یک دور از ریمل مشکی استفاده کنید و بعد ریمل رنگی بزنید.

ترکیب سایه‌های چشم برای مدل آرایش پاییزی 1401

برای یک میکاپ پاییزی زیبا می‌توانید پلک بالا را سایه بژ یا طلایی بزنید. سپس برای پایین چشم از سایه قهوه‌ای استفاده کنید. همچنین می‌توانید پست چشم را سایه مشکی بزنید و پایین چشم را با رنگ طلایی ترکیب کنید. برای اینه آرایش پاییزی جذابی داشته باشید از خط چشم سفید  در کنار یک ریمل حجیم سازی مژه استفاده کنید. سپس می‌توانید خط چشم سفید را با سایه قهوه‌ای و فرمز ترکیب کنید. استفاده از سایه‌های زروقی متالیک یک گزینه و انتخاب عالی برای آرایش پاییزی چشم‌ها است.

انواع سبک‌های مختلف آرایش چشم پاییزی

برای آرایش و میکاپ چشم در فصل پاییر می‌توانید از تکنیک‌های مختلفی استفاده کنید تا آرایش جذاب‌تری داشته باشید. در زیر به انواع این سبک‌ها اشاره کرده‌ایم:

آرایش براق یا اکلیلی چشم برای فصل پاییز

برای برجستگی بیشتر چشم‌ها می‌توانید بر روی پلک بالایی از سایه بژ براق یا طلایی استفاده کنید. در خطی که به مژه چسبیده سایه را پر رنگ‌تر و تیره‌تر کنید. سپسریمل بزنید. برای زیبایی بیشتر این مدل آرایش چشم می‌توانید پایین مژه‌ها را کمی سایه بژ یا طلایی بزنید. تنها نکته‌ای که باید آن را جدی بگیرید این است که نباید در کنار این مدل آرایش چشم از ؤزلب‌های پر رنگ استفاده کنید.

آرایش چشم تیره برای پاییز

ابتدا با یک برس سایه تیره مانند سایه مشکی را به بالای پلک بزنید. از همین رنگ برای زیر چشم استفاده کنید. سپس به آرامی با مداد چشم سیاه و نرم بالا و پایین پلک خود را بکشید. این نوع خط چشم باید به مژه‌ها چسبیده باشد. در آخر از ریمل مشکی استفاده کنید تا آرایش چشمتان تکمیل شود. زمانی که آرایش چشم تیره است نباید لب‌ها را پر رنگ کنید. بلکه باید لب‌ها را بسیار ساده آرایش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *