مقالات

آرایش با رژ قرمز و انواع سبک‌های آرایشی با رژ لب قرمز

آرایش با رژ قرمز

رژ لب یکی از بخش‌های مهم در آرایش است. اما همه افراد عاشق آرایش با رژ قرمز هستند. رنگ قرمز از رنگ‌های پرطرفدار و جذاب برای رژ لب است. رژ لب قرمز از زمان‌های قدیم هم بین خانم‌ها رواج داشته است. در واقع می‌توان گفت این رنگ از رژ لب هیچگاه از مد نمی‌افتد. اما استفاده از این محصول آرایشی لب باید با صورت و رنگ پوست و… هماهنگ باشد. همچنین در زمان استفاده از آن باید نکاتی را رعایت کنید. رنگ قرمز بسیار هیجانی است و تناژهای مختلف آن برای هر رنگ پوستی مناسب است.  برای مثال اگر تن پوست سردی دارید باید از رنگ قرمز روشن با تناژ سرد استفاده کنید. همچنین اگر دارای رنگ پوست روشنی هستید از رنگ قرمز تیره استفاده کنید. برای پوست رنگ تیره قرمز روشن رنگی بسیار بد است و جلوه‌ی زیبایی در چهره فرد ندارد.

ملکه الیزابت تا مرلین مونرو از رژ لب قرمز برای آرایش صورت استفاده می‌کنند. هم زنان و هم مردان عاشق رنگ قرمز هستند. چراکه لب رنگی طبیعی و زیبا پیدا می‌کند. انواع مختلفی از رژ لب‌های قرمز وجود دارد. برای مثال رژ لب قرمز تیره، قرمز خونی، قرمز روشن و دیگر قرمزها. قبل از هر چیزی برای انتخاب رژ باید با ته رنگ یا رنگ زمینه پوست آشنا باشید. در این صورت می‌توانید بهترین آرایش و میکاپ عروس را با رژ قرمز داشته باشید. در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس با ما همراه باشید تا تمام نکات آموزشی آرایش با رژ لب قرمز مطابق با رنگ پوست خود را بیاموزید و به کار ببرید.

آشنایی با ته رنگ پوست

پوست هر فردی دو لایه دارد. اولین لایه، لایه بالایی پوست است. دومین لایه زیر لایه بالایی است که ته رنگ پوست با این لایه مشخص می‌شود. سه نوع تناژ پوستی سرد، خنثی و گرم داریم. برای آرایش با رژ قرمز  به طور صحیح نیاز به شناخت ته رنگ یا تناژ پوستی داریم.  در زیر به شناخت ته رنگ پوست با انواع روش‌ها پرداخته‌ایم:

شناخت تناژ پوست با زیورآلات

اگر جواهرات نقره‌ای به شما می‌اید تناژ پوست سردی دارید. اما چنانچه از زیور آلات طلایی استفاده می‌کنید و به شما می‌آید رنگ پوست شما گرم است. در صورتی که هر دو رنگ طلایی و نقره‌ای به شما می‌آید پوستی با رنگ خنثی دارید. شناخت تناژهای پوستی برای آرایش با رژ قرمز نیاز است.

آشنایی با تناژ پوستی با توجه به رنگ لباس

اگر رنگ لباس‌هایی با رنگ آبی، سبز آبی و قرمز بیشتر به شما می‌آید ته رنگ پوست سرد برای آرایش با رژ قرمز دارید. اما رنگ زرد و نارنجی و قرمز نشان‌دهنده‌ی ته رنگ گرم پوست شما است.

شناخت ته رنگ پوست با توجه به رنگ رگ‌ها

چنانچه رنگ رگه‌های دست شما متمایل به آبی یا بنفش است ته رنگ پوست شما سرد است. اما رنگ رگ سبز نشان دهنده‌ی ته رنگ گرم است. در صورتی که نمی‌توانید متوجه رنگ رگه‌های پوست خود شوید یا رنگی شبیه به پوست دارد دارای تناژ پوستی خنثی هستید. یکی از ساده‌ترین راه‌های شناخت ته رنگ پوست برای آرایش با رژ قرمز توجه به رنگ رگه‌های مچ دست است. این کار برای میکاپ دخترانه برای رژ لب قرمز بسیار عالی و کاربردی است.

آشنایی با ته رنگ پوست با نور آفتاب برای آرایش با رژ قرمز

چنانچه در زیر نور آفتاب پوستتان می‌سوزد دارای ته رنگ سردی هستید. اما اگر نمی‌سئزد ته رنگ گرمی دارید. اما پوست‌های رنگ گرم هم باید حتما از ضد آفتاب استفاده کنند.

تمامی این روش‌ها برای شناسایی درست ته رنگ پوست شما بسیار موثر است. در این صورت می‌توانید بهترین مدل آرایش با رژ قرمز متناسب با پوست خود را استفاده کنید.

آموزش میکاپ عروس و آرایش با رژ قرمز

حالا که متوجه شناخت ته رنگ پوست خود شدید باید بهترین رنگ رژ قرمز را با توجه به تناژ پوستی خود خریداری کنید. برای شناخت دقیق رژ لب قرمز با توجه به تناژ پوستی به موارد زیر دقت کنید:

آرایش با رژ قرمز گرم برای پوست با ته رنگ گرم

برای پوست‌های گرم باید میکاپ عروس با رژ قرمز گرم انجام شود. رنگ‌های رژ قرمز گرم عبارتند از: قرمز با ته رنگ نارنجی، قرمزمسی، قرمز طلایی یا قرمز قهوه‌ای. اغلب رژ لب‌های قرمز با ته رنگ گرم از کلماتی مثل نارنجی (Orange)، طلایی (golden)، غروب خورشید (sunset)، مرجان (coral) یا آتشین (fiery) استفاده شده است. اگر دندان‌های سفیدی ندارید از رژ قرمز با ته رنگ نارنجی استفاده نکنید. زیرا باعث زردی بیشتر دندان‌ها می‌شود.

میکاپ با رژ لب قرمز سرد برای افرادا دارای پوست سرد

برای آرایش با رژ قرمز در پوست‌های سرد بهتر است از رنگ‌های رژ زرشکی یا قرمز سرد استفاده کنید. رنگ‌های قرمز سرد عبارتند از: قرمزهایی که ته رنگ آبی، صورتی یا گوجه ای دارند. در رژهای قرمز سرد از کلماتی گیلاس (cherry)، تمشک (raspberry)، بورگاندی (burgundy)، شراب (wine)، رز (rose) یا لاکی (crimson) آمده است. برای دندان‌های کمی زرد ار رژ قرمز با ته رنگ آبی استفاده کنید.  زیرا ته رنگ آبی به سفید شدن دندانه‌ها کمک شایانی می‌کند. همچنین رنگ‌های صورتی تند تناژهای رنگی بر گرفته از توت باعث سفیدی دندان‌ها می‌شود.

هماهنگی رژ لب با رنگ پوست

تیرگی آرایش و رژ لب برای آرایش با رژ قرمز اهمیت زیادی دارد. اگر تضاد زیادی در آرایش ببینید باعث زنندگی رژ قرمز پر رنگ می‌شود.  همچنین استفاده ار رژ قرمز تیره سبب دیده نشدن آرایش شما می‌شود.برای هماهنگی آرایش حتما موارد زیر را رعایت کنید:

  1. تناژهای رنگ قرمز رژهای مختلفی را امتحان کنید تا ببینید چه رنگی بیشتر به پوست شما می‌آید.
  2. برای پوست روشن از قرمز روشن یا براق استفاده کنید. اگر پوست روشن و مو تیره دارید رژ قرمز تیره بهترین گزینه برای آرایش و میکاپ است.
  3. برای پوست با رنگی متوسط از طیف‌های رژ قرمز روشن و براق تا تیره و مات و رژ زرشکی می‌توانید استفاده کنید.
  4. اگر پوستی تیره دارید از قرمز تیره یا روشن تند استفاده کنید. همچنین برای ایجاد ظاهری لطیف می‌توانید از قرمز خالص یا روشن استفاده کنید. در این صورت آرایش لایت با رژ قرمز خواهید داشت.

آرایش ساده با رژ قرمز

اگر به آرایش با رژ قرمز علاقه دارید طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • قبل از آرایش لب حتما از اسکراب لب خانگی برای لایه برداری پوست استفاده کنید. سپس از بالم لب خانگی برای نرمی پوست لب استفاده کنید.
  • سپس  رژ لب قرمز متناسب با رنگ پوست خود را بردارید.
  • دور لب را با مداد لب همرنگ رژ بکشید. سپس داخل آن را پر کنید. این کار باعث تمیزی و ماندگاری بهتر میکاپ می‌شود. حرفه‌ای رژ بزنید.
  • می‌توانید از ترکیب چنذین تناژ رژ قرمز استفاده کنید و رنگ قرمز خاصی را بسازید.
  • برای ماندگاری بهتر رژ لب ار رژهای مات استفاده کنید. در این صورت لب حالت مخملی پیدا می‌کند.
  • بعد از آرایش رژ لب با دستمال کاغذی اضافه آن را بگیرید. برای این کار یک ورقه  دستما کاغذی را بین لب‌های خود بگذارید. سپس کمی فشار دهید. این کار باعث جلوگیری از کثیفی لباس، لبه لیوان یا پوست می‌شود.

ست رژلب قرمز با آرایش صورت و لباس

زمانی که میکاپ لایت عروس را انجام می‌دهید باید علاوه بر آرایش صورت با لباس هم رنگ رژلب هماهنگی داشته باشد. لباس‌های با رنگ سفید و مشکی و قرمز و همچنین رنگ‌های طوسی و خاکستری با رژ قرمز بسیار زیبا می‌شوند. البته اگر با رنگ لاک ناخن هم هماهنگ کنید بسیار ایده جذابی است. برای هماهنگی رژلب با آرایش دیگر بخش‌های صورت باید نکاتی را رعایت کنید. در زیر به انواع آرایش با این رنگ رژلب پرداخته‌ایم:

آرایش کلاسیک با رژ قرمز (آرایش چشم با رژ قرمز )

رژ قرمز قدمتی دیرینه دارد. یکی از بهترین روش‌ها برای آرایش کلاسیک استفاده از این نوع رژلب است. در آرایش کلاسیک فقط استفاده از ریمل برای چشم‌ها کافیست. همچنین لازم است بدانید که در این سبک آرایشی استفاده از خط چشم‌های خاص و سایه کاربردی ندارد. آرایش صورت نباید پررنگ باشد. از رژگونه کمرنگ و متناسب با با رنگ پوست خود استفاده کنید.

با رژ قرمز چه سایه‌ای بزنم؟

بسیاری از افراد نمی‌توانند با وجود این رنگ رژ از آرایش چشم بگذرند. زیرا چشم‌ها تاثیر زیادی در آرایش صورت دارند. سایه قهوه‌ای تا 1 تا 2درجه تیره‌تر از رنگ پوست هترین رنگ برای آرایش با رژ قرمز است. می‌توانید با سایه روشن‌تری گوشه داخلی چشم را سایه بزنید و سایه را تیره‌تر کنید. بهترین و زیباترین سایه چشم، سایه دودی با رژ قرمز است. استفاده ا سایه‌های طلایی و آبی و سبز هم با این رنگ رژ لب بسیار عالی است. اگر به سایه‌های براق علاقه دارید از سایه براق طلایی و مشکی و سفید استفاده کنید. اگر که رنگ لباستان هم هماهنگ با آرایش باشد بسیار زیبا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *