مقالات

آرایش شب برای مهمانی‌ها و مجالس

آرایش شب

چنانچه می‌خواهید در مجالس و مهمانی‌ها متفاوت‌تر و جذاب‌تر باشید باید آرایش شب را به خوبی و بدون نقص انجام دهید. سایه و آرایش چشم مجلسی نیاز به مهارت و تخصص دارد. چراکه اگر به صورت غیر حرفه‌ای این کار انجام شود تمام آرایش و میکاپ صورت بهم می‌ریزد. آرایش و میکاپ و گریم ابزاری فوق العاده می‌باشد تا بتوانید از زیبایی طبیعی خود نهایت لذت را ببرید. شب‌های مهمی در زندگی هر فردی است. به همین دلیل است که باید آرایش شب را یاد بگیرید. برخی از این شب‌های مهم عبارتند از:

  • شب خواستگاری
  • شب قرار اول
  • و شب عروسی
  • و….

در این شب‌های مهم کمی استرس دارید و باید اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. برای افزایش اعتماد به نفس خود باید به یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای مراجعه کنید تا میکاپ عروس زیبایی را برای شما عزیزان انجام دهد. در این صورت اعتماد بنفس شما زیاد می‌شود و ظاهری یباتر و طبیعی خواهید داشت. با گذشت سالها پوست انسان تغییر می‌کند. چشم‌ها و لب‌ها باید جوانتر و شاداب‌تر به نظر برسند. به همین دلیل باید با آرایش در شب آشنا باشید تا بتوانید عالی به نظر برسید و سایه و رژلب مناسبی را انتخاب کنید. برای اینکه با نکات مهم در زمان آرایش شب آشنا شوید با ما در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس  همراه باشید.

مراحل یک آرایش شب جذاب و حرفه‌ای

برای اینکه آرایش شب را به صورت حرفه‌ای انجام دهید طبق مراحل زیر پیش بروید:

رسیدگی به پوست از ترفندهایی مهم برای مهم‌ترین شب زندگی

برای اینکه ظاهری زیباتر و شاداب داشته باشید رسیدگی به پوست خود را فراموش نکنید. تنها زمانی میکاپ خوبی خواهید داشت که زیر سازی پوست را به درستی انجام دهید. بهترین گزینه این است که با ماسک‌های مراقبتی و لایه بردار قبل از میکاپ پوست خود را پاکسازی کنید. این کار را چندین ساعت قبل از میکاپ انجام دهید. لازم است بدانید که انی ترفند نه تنها برای آرایش شب بلکه برای آرایش پوست گندمی و تمامی آرایش‌ها کاربرد دارد. این تکنیک کاری می‌کند تا پوست شاداب‌تری داشته باشید.

سپس از بالم لب برای ایجاد رنگ طبیعی به پوست استفاده کنید. بالم لب شما را جوا‌تر و شاداب‌تر می‌کند. همیشه سعی کنید آرایش خود را در نوری که در آن دیده می‌شوید یا نور طبیعی روز انجام دهید. زیرسازی آرایش صورت در واقع پوششی کمرنگ است که درخشندگی طبیعی به پوست می‌دهد. در طول روز از کرم پودرهای سبک‌تر مانند مرطوب کننده‌های رنگی استفاده کنید. اما برای آرایش در شب می‌توانید از کرم پودرهای نسبتا سنگین‌تر استفاده کنید. چراکه معمولا مهمانی‌های شبانه تایم کمیتری نسب به روز دارند و آرایش کمتر بهم می‌ریزد.

آرایش شب زیباتر با پرایمر و مرطوب کننده

بعد از رسیدگی به پوست از مرطوب کننده استفاده کنید. حتی اگر صورت چربی دارید و آرایش پوست چرب را می‌خواهید انجام دهید بازهم از مرطوب کننده استفاده کنید. زیرا این محصول سبب می‌شود تا آرایش و میکاپ جذاب‌تری در شب داشته باشید. بعد از مرطوب کننده از پرایمر متناسب با پوست خود استفاده کنید. چنانچه مشکلات پوستی مانند جای جوش و اسکار و آکنه‌های بزرگ دارید از کرم پودر با پوشانندگی بالا استفاده کنید.

استفاده از کانسیلر برای محو تیرگی‌ها در آرایش شب

با کانسیلری که 1 درجه روشن‌تر از فونداسیون است بر روی لکه‌ها و یا حلقه‌های زیر چشم بزنید. برای استفاده از کانسیلر می‌توانید از انگشت یا اسفنج خود کمک بگیرید.

استفاده از فونداسیون متناسب با پوست شما

برای اینکه آرایش شب جذاب‌تری داشته باشید از فونداسیونی متناسب با رنگ پوست خودتان استفاده کنید. برای این کار آن را بر روی بخش‌های مرکزی پوست بزنید و با اسفنج مخصوص آرایش و یا با انگشت به صورت بمالید. سپس فونداسیون را به کل صورت پخش کنید تا کل صورت پوشانده شود.

پودر شل و یا فشرده برای میکاپ شب در مهمانی‌ها

از پودر فشرده زمانی استفاده کنید که می‌خواهید به بیرون از منزل بروید. پودر فشرده سبب می‌شود تا کانسیلر و فونداسیون دوام بیشتری بر روی صورت داشته باشد. اینکار برای آرایش شب عالی است. چراکه ماندگاری میکاپ را در شب بسیار بالا می‌برد.

چهره زیبای خود را با کانتور صورت زیباتر کنید

کانتوزینگ صورت نقش بسیار مهمی در زیباتر شدن آرایش شب دارد و به گونه‌ای معجزه می‌کند. چراکه کانتورینگ به چهره بعد و ساختار می‌دهد. به همین دلیل جذابیت چهره چند برابر می‌شود. کانتورینگ بسیار ساده است. برای این کار تنها کافیست از سایه‌ای که یکی دو درجه از طیف اصلی پوست شما تیره‌تر است استفاده کنید.سپس هوای داخل گونه‌ها را به درون ریه بکشید. این کار باعث می‌شود تا گونه‌های فرو رفته داشته باشید. در این حالت بهتر می‌توانید کانتورینگ صورت را انجام دهید.

بعد از کانتور گونه با براش آرایشی ترکیبات کانتور را محو کنید. سپس پیشانی و استخوان گونه را هایلایت کنید. برای شب‌ها، هایلایت براق جلوه‌ای زیبا و درخشان را به چهره می‌دهد.حتی برای عکاسی در شب هم استفاده از هایلایت عالی است.

آرایش ابرو مجلسی

از سایه پودری برای ابروهای خود استفاده کنید. چنانچه بخواهید آرایش ابرو با مداد را انجام دهید ممکن است ظاهری غیر طبیعی به صورت خود بدهید. به همین دلیل سعی کنید از براش مخصوص برای آرایش ابرو استفاده کنید. ابروها به فرم دهی بهتر صورت کمک زیادی می‌کند.  بنابراین طراحی و قرینه سازی ابروها و ابرو برداشتن را جدی بگیرید و ابروهای خود را مرتب کنید. اما اگر ابروهای طبیعی عالی دارید نیازی به این کار برای آرایش شب نیست. برای فرم دهی به ابروهای خود به آرایشگاه مراجعه کنید. ابروهایی زیبا کاری می‌کند تا انحنای چشم شما صاف باشد و آرایش چشم و ابرو زیبایی داشته باشید. همچنین ابروی زیبا صورت را قاب می‌کند. بنابراین طراحی ابرو بسیار مهم است که طبیعی انجام شود. بهترین گزینه هم برای آرایش ابرو، سایه پودری می‌باشد.

آموزش سایه چشم مجلسی برای آرایش شب

برای آرایش شب از سه رنگ سایه چشم استفاده کنید. این سه رنگ بهتر است طیف روشن، تیره و متوسط داشته باشند. از رنگ تیره برای خط کشیدن پلک بالایی استفاده کنید. همچنین از سایه تیره برای ایجاد خط نازک و ظریف در امتداد مژه بالایی استفاده کنید. سپس از سایه متوسط برای نواحی چروک استفاده کنید. از سایه روشن برای نواحی زیر ابرو استفاده کنید. روش‌های زیادی برای سایه چشم وجود دارد. همانگونه که می‌دانید چشم‌هغا دریچه‌های روح هستند. بنابراین مطمئن شوید که برای جلب توجه باید چشم‌هایی با رنگ طبیعی و زیبا داشته باشید. از رنگ‌های ملایم برای آرایش چشم شب در حد خیلی کم استفاده کنید. چراکه سایه بیش از حد باعث ریزش آن در اطراف پلک می‌شود. به این ترتیب میکاپ شما بهم ریخته بنظر می‌رسد.

سایه ‌های بژ ملایم، قهوه ‌ای مایل به قرمز برای تقویت فرم طبیعی چشم‌ عالی است. همچنین رنگ‌های طلایی و برنز یا قهوه‌ای ملایم و خنثی برای میکاپ مهمانی عالی است. تمام پشت پلک را سایه بزنید سپس سایه را در گوشه بیرونی چشم ادامه دهید. سپس با کمی هایلایتر بر روی استخوان ابرو آرایش چشم را زیباتر کنید.

خط چشم کشیدن برای آرایش چشم مناسب شب

از مداد خط چشم استفاده کنید و پلک پایینی زیر مژه‌ها را خط بکشید. 2/3 از پلک پایینی را خط بکشید. اما اگر می‌خواهید چشم‌های تیره‌تری داشته باشید کل آن را با خط چشم پر کنید. سپس پلک بالایی را هم با خط چشم پر کنید یا از خطی که مژه‌های شما آغاز می‌شود خط چشم بالا را شروع کنید.

اما برای آرایش شب و آرایش چشم درشت بهتر است خط چشم بالایی را ضخیم نکشید. چنانچه دوست دارید خط چشمی ضخیم داشته باشید حداقل دنباله دار نکشید. حتما برای کشیدن خط چشم به فرم چشم دقت کنید و بر اساس مدل چشم خود مدل خط چشم را انتخاب کنید.

ریمل و فرمژه

می‌توانید از ریمل‌های رنگی استفاده کنید. اما برای آرایش شب هیچگاه ریمل‌های روشن استفاده نکنید. حتما قبل از ریمل از فرمژه استفاده کنید. دو تا سه لایه ریمل بزنید. سپس ریمل بزنید و آرایش چشم را تکمیل کنید.

رژگونه مناسب برای آرایش شب

رنگ رژگونه باید طبیعی و ملایم باشد و فقط باید 2 درجه از رنگ پوست شما روشن‌تر هستند. بهتیرن رنگ رژگونه تناژهای ملایم صورتی، بژ یا مرجانی است. اما در استفاده از رژگونه زیاده روی نکنید. نحوه صحیح رژگونه زدن را هم رعایت کنید. برای پیدا کردن سیب گونه‌های خود لبخنذ بزنید و رژگونه را روی سیب گونه یا زیر آن بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *