مقالات

آرایش پوست گندمی و ترفندهای عالی برای میکاپ

آرایش پوست گندمی

پوست گندمی دارای تناژ قهوه‌ای روشن است. اگر صورتی گندمگون دارید باید با با آرایش پوست گندمی آشنا باشید. در صورتی که این نوع میکاپ را به درستی انجام دهید چهره‌تان متفاوت‌‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد. رنگ پوست اکثر خانم‌های ایرانی گندمی است. باید به این موضوع کاملا آشنا باشید که طریقه میکاپ هر نوع پوست متفاوت است. به همین دلیل برای میکاپ عروس هم نوع میکاپ در تناژهای پوستی مختلف متفاوت است و میکاپ آرتیست باید با تناژ پوستی و نحوه آرایش آن آشنا باشد. رنگ پوست گندمی شباهت زیادی به رنگ گندم دارد. به همین دلیل به این نوع رنگ، رنگ گندمی می‌گویند. در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس با آرایش صورت و چشم این نوع رنگ پوست آشنا خواهید شد.

خصوصیات پوست گندمی

پوست گندمی دارای رنگ قهوه‌ای روشن است. رنگ این نوع پوست شبیه به گندم است. معمولا این رنگ پوست تیره‌تر از پوست‌های روشن و سفید است. همچنین روشن‌تر از پوست‌های سبزه و تیره است. در واقع پوست گندمی مابین رنگ پوست سفید و سبزه است. رنگ پوست افراد بر اساس ملانین موجود در بدن مشخص می‌شود. هرچه ملانین بیشتر باشد سایه تیره‌تر است. البته ژن‌ها هم نقش مهمی در تعیین رنگ پوست دارند. اگر یکی از والدین رنگ پوست گندمی داشته باشد به احتمال زیاد شما هم این رنگ پوست را خواهید داشت. معمولا اثری کم از رنگ طلایی در پوست گندمی دیده می‌شود. همین تناژ طلایی باعث می‌شود تا رنگ پوست جذاب به نظر برسد. پوست‌های گندمی معمولا تار مو ضخیم دارند و رنگ و ابروی سیاه دارند. ترکیب رنگ نسبتا تیره پوست با چشمان سیاه بسیار جذاب است. البته این موارد مختص همه افراد دارای پوست گندمی نیست. ممکن است فردی با پوست گندمی و چشمان قهوه‌ای باشد.قبل از آرایش صورت باید با نوع پوست خود آشنا باشید. چنانچه رنگ پوست گندمی دارید باید آرایش پوست گندمی را انجام دهید.

چرا بیشتر ایران پوست گندمی دارند؟

میلیون‌ها سال است که تکامل انسان و ژنتیک، رنگ پوست غالب را در هر نقطه‌ای از جهان مشخص می‌کند. مطالعات علمی نشان می‌دهد که کشور ایران در نزدیکی خط استوا است. به همین دلیل بدن ما بیشتر در معرض اشعه UV خورشید قرار دارد. به همین دلیل تفاوت زیادی بین ایرانی‌ها و کسانی که دورتر از خط استوا هستند را می‌توانید مشاهده کنید.همین نظریه در مورد تفاوت رنگ چهره سرخ پوستان شمالی و جنوبی کاربرد دارد.

تفاوت رنگ پوست گندمی و سبزه و تشخیص تناژهای پوستی

پوست گندمی مابین پوست روشن و تیره است. رنگ این نوع پوست قهوه‌ای روشن است اما پوست تیره دارای قهوه‌ای تیره‌تری است.رنگدانه‌های ملانین و کاروتن و هموگلوبین، مسئول ترکیب رنگ های متفاوت در پوست‌ها هستند. این رنگدانه‌ها سبب می‌شوند که پوست برخی از افراد روشن و برخی دیگر تیره شود. کم یا زیاد بودن این رنگدانه‌‎ها رنگ پوست‌های روشن تا تیره را تشکیل می‌دهد.  در بین ملل گوناگون، افزایش و یا کاهش این رنگدانه‌ها باعث ایجاد رگه‌های پوستی متفاوت می‌شود. به همین دلیل برخی از مردم کره زمین سفید پوست و برخی دیگر پوست تیره‌تری دارند.

رنگ پوست گندمی و سبزه از گروه رنگ پوست‌های متوسط است. این نوع رنگ پوست به رنگ پوست گرم معروف است. رنگ پوست سبزه با تناژ تیره‌تری نسبت به گندمی است. از جمله تفاوت‌های بین رنگ پوست گندمی و سبزه می‌توان به رگه‌های طلایی در پوست گندمی اشاره کرد. پوست گندمی بسیار جذاب‌تر است و سبک آرایش پوست گندمی تا حدود زیادی متفاوت‌تر از آرایش پوست سبزه است. چنانچه تفاوت این دو نوع رنگ پوستی را بدانید بهتر می‌توانید لوازم آرایشی را خریداری کنید. از جمله خصوصیات‌های عالی رنگ پوست گندمی و سبزه این است که به آسانی در مقابل تابش مستقیم نور خورشید دچار آفتاب سوختگی نمی‌شوند. بنابراین تغییر رنگ نمی‌دهند. همچنین کک و مک‌های ناشی از آفتابکمتر در پوست‌های گندمی دیده می‌شود.

ترفندهای خاص برای آرایش پوست گندمی

از آنجایی که پوست گندمی مابین پوست سفید و سبزه است و نحوه میکاپ هر نوع رنگ پوستی متفاوت است، باید قبل از میکاپ به رنگ پوست خود توجه کنید. سپس میکاپی را انتخاب کنید که مناسب رنگ پوستتان باشد. برای مثال میکاپ و آرایش پوست سفید و روشن با آرایش صورت گندمی بسیار متفاوت است و هر کدام جذابیت‌هایی دارند. در ادامه با ترفندهای آرایش صورت گندمی آشنا خواهید شد.

آموزش آرایش صورت و چشم پوست گندمی‌ها

معمولا بیشتر نکته‌ها برای آرایش پوست سفید و سبزه است و کمتر به نکات آرایشی پوست گندمی صحبت می‌شود. اما در زیر به نکات آرایشی این رنگ پوست به طور کامل پرداخته‌ایم:

کرم پودر برای پوست گندمی

مهم‌ترین اصل برای آرایش و میکاپ عروس این است که پوست به خوبی زیرسازی و کاور شود. کرم پودر تیره یا روشن برای افراد دارای پوست گندمی مناسب نیست. اگر از این کرم پودرها استفاده کنید پوستتان رنگ خاکستری و بد رنگی خواهد گرفت. بنابراین اگر پوست گندمی دارید از کرم پودر مطابق با رنگ پوستتان استفاده کنید. برای اینکه بهترین رنگ کرم پودر را انتخاب کنید باید قسمتی از آن را روی پوست صورت خود امتحان کنید. سپس نزدیک‌ترین رنگ به پوستتان را انتخاب و خریداری کنید. می‌توانید قبل از کرم پودر از ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید. کرم پودرها و پنکک‌هایی را استفاده کنید که رنگ متعادلی با پوست شما داشته باشند. یعنی نه زیاد زرد و نه زیاد صورتی باشد.

استفاده از کانسیلر و نحوه آرایش صورت پوست گندمی

از کانسیلر برای محو سیاهی‌های زیر چشم و جای جوش استفاده کنید. کانسیلر باید یک درجه تیره‌تر از رنگ پوست باشد. چراکه باید تیرگی‌های زیر چشم و جای لکه‌ها و جوش‌ها به خوبی محو شوند. با اسفنج آرایشی کانسیلر را با ضربه‌های ملایم به صورت بزنید. اسفنج را روی صورت نکشید و فقط ضربه بزنید. زیرا کانسیلر تنها باید در نواحی تیره محو شود و سایر قسمت‌های صورت باید دست نخورده باشد.

کانتورینگ صورت گندمی

برای کانتورینگ از برنزری با سایه 2 تا 3 درجه تیره‌تر از پوست خود استفاده کنید و بر روی پیشانی و بینی و زیر خط فک و زیر خط گونه بزنید. سایه‌های تیره عمق بیشتری را ایجاد می‌کنند و عیوب صورت را بهتر محو می‌کنند. برای مثال ایجاد سایه تیره روی استخوان گونه باعث می‌شود تا گونه‌‎ها برجسته‌تر دیده شود. با استفاده از براس آرایشی خطوط کانتور را محو کنید. براش را باید به صورت رفت و برگشتی ملایم بر روی صورت بکشید.

تثبیت آرایش با پودر فیکس

پودر فیکس ماندگاری آرایش پوست گندمی را زیادتر می‌کند. اگر کرم پودر مایع استفاده کرده‌اید بهترین کار فیکس آرایش و کرم پودر است تا آرایش شما در طولانی مدت بهم نریزد. براش آرایشی را به کمی پودر فیکس آغشته کنید. سپس با حرکات ملایم و رفت و برگشتی روی پوست صورت بزنید.حتما دقت کنید که مقدار پودر زیاد نباشد. زیرا آرایش را غیر طبیعی جلوه می‌دهد.

استفاده از رنگ پودر روشن  برای آرایش پوست گندمی روشن

برای اینکه حالت چهره روشن‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد می‌توانید از پودر سفید برای قسمت‌هایی که می‌خواهید برجسته‌تر دیده شود، استفاده کنید. کمی از پودر را روی دستتان بزنید. اسفنج را به پودر آغشته کنید و به آرامی زیر چشم، پیشانی، چانه، و بالای فک بزنید.

حالت دهی ابروها

بعد از یکدست سازی پوست باید به ابروها حالت و فرم دهید. برای حالت دهی به ابروها از مداد ابرو به رنگ ابروها‌ استفاده کنید. قسمت‌های خالی ابرو را با مداد پر کنید. اما بیش‌از حد پر رنگ نکنید و ابروها را غیر طبیعی نکنید. بعد از رفع نواقص ابرو، ابروها را با شانه ابرو شانه کنید تا تار مو ابرو مرتب شود.

آرایش گونه‌ها و استفاده از رژ گونه مناسب پوست گندمی

برای آرایش گونه‌ها و برجسته سازی آنها از رژگونه گلبهی، آلویی ملایم، صورتی هلویی روشن و نارنجی می‌توانید استفاده کنید. همچنین رژگونه آلویی یا قرمز تیره یک رنگ عالی برای آرایش پوست گندمی است. به هیچ وجه سراغ رژگونه‌های تیره نروید. زیرا این رنگ‌ها با رنگ پوست گندمگون هماهنگی ندارند. برای استفاده ار رژگونه براش را در رژگونه آغشته کنید و آن را بر روی گونه‌ها بزنید. از رژگونه به مقدار کم استفاده کنید. زیرا مقدار زیاد آن باعث ایجاد حالتی غیر طبیعی در صورت شما می‌شود.

بعد از رژگونه نوبت هایلایتر است. براش مخصوص هایلایتر را به مقدار بسیار کمی به هایلایتر آغشته کنید.  سپس آن  را بر روی گونه، روی بینی، بالای لب، و روی چانه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *