مقالات

میکاپ مصری و خط چشم مصری

میکاپ مصری و خط چشم مصری

در واقع میکاپ مصری نوعی از آرایش‌های فانتزی محسوب می‌شود. آرایش مصری با رنگ‌هایی مثل مسی آتشین و طلایی براق جلوه‌ای خاص به چهره می‌دهد. چنانچه فکر می‌کنید که آرایش مصری یکی از غلیظ‌ترین میکا‌پ‌ها است، می‌توانید با ایجاد تغییراتی آن را شبیه به میکاپی شیک برای مجالس و مهمانی‌ها کنید. این نوع آرایش باعث تیزی و زاویه دار کردن صورت می‌شود. بیشترین تمرکز در آرایش مصری بر روی چشم‌ها است و از تکنیک سایه و روشن برای ساخت گونه و تیزی چانه استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید این سبک از آرایش به بهترین شکل انجام دهید در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس با ما همراه باشید.

ترفندهای آرایشی در سبک میکاپ مصری

آرایش مصری یکی از سخت‌ترین مدل‌های آرایش صورت و سبک آرایش شرقی است. در این آرایش از فون‌های سنگین و رنگ‌های براق استفاده می‌کنند. در واقع همه افراد آرایش مصری را سنگین و غلیظ می‌دانند. بهتر است برای متعادل سازی چهره در این نوع میکاپ عروس از سایه چشم‌هایی با رنگ‌های پایه مانند برنز یا شکلاتی که درخشش کمتری دارد استفاده کنید. همچنین می‌توانید از فون‌های تیره با تناژ ملایم استفاداه کنید. در نتیجه چهره، حالتی قرمزی و برافروخته ندارد. برای آرایش چشم به صورت طبیعی از خطوط ظریف و باریک استفاده کنید. همچنین از رژگونه به شکل ملایم و طبیعی استفاده کنید تا خطوط بیش از حد تیره‌ای به وجود نیاید و از زوایه سازی واضح صورت بپرهیزید.

طریقه زیر سازی در میکاپ مصری

یکی از مهم‌ترین نکات در میکاپ مصری ایجاد تعادل و تناسب بین پوست صورت و گردن است. چنانچه اخلاف و تضادی در این دو ناحیه دیده شود آرایش مصری، ظاهر خوبی ندارد. برای زیر سازی در این سبک از میکاپ آرایشی از فون‌های تیره و تناژ برنز استفاده کنید. ابتدا صورت را بشویید و سپس از کرم مرطوب کننده برای آبرسانی و تامین چربی پوست برای زیرسازی استفاده کنید. بعد از استفاده از مرطوب کننده از لیکوئیدی با تناژ تیره متوسط  استفاده کنید. لیکوئید باید ضد حسایت باشد تا چربی در پوست ایجاد نشود.

در صورتی که ضد حسایت نباشد باعث تیره شدن کرم پودر بر روی پوست می‌شود. لیکوئید را بر روی گردن و صورت به صورت ضربه‌ای و با نوک انگشت فید کنید. برای نتیجه بهتر از بیوتی بلندر نمدار استفاده کنید. تمام صورت را کاور کنید و برای ثابت کردن آرایش از پودر فیکس استفاده کنید. سپس 10 دقیقه بعد ما بقی پودر فیکس را پاک کنید.

آرایش چشم و آموزش خط چشم مصری

مهم‌ترین بخش مورد تمرکز در میکاپ مصری، چشم‌ها است. در آرایش مصری با خط چشم‌های موازی و بی حالت در بالا و پایین چشم‌ها باید نگاه فرد را نافذ و گیرا کند. برای خط چشم مصری باید مراحل زیرا را به ترتیب انجام دهید:

  1. ابتدا با قلم شماره 0 میکاپ و براش سایه آبرنگی مشکی شماره 1 از گوشه داخلی چشم شروع به کشیدن خط چشم در میکاپ مصری کنید.
  2. سپس خط باریکی در انتهای چشم بکشید.
  3. بعد از این مراحل در گوشه خارجی چشم، خطی بدون انحنا و کجی در ادامه آن خط به اندازه 1 سانت بکشید.
  4.  خط چشم پایین هم در میکاپ مصری به همین روش انجام دهید ولی کمی کوتاه‌تر از خط چشم بالایی بکشید.
  5. سپس با سایه دودی و مات  گوشه خارجی چشم و خط چشم را به سمت بالا فید کنید. در این صورت گردی مناسبی در گوشه‌های چشم ایجاد می‌شود.
  6. فید سایه دودی را باید تا آخر خط چشم بالایی ادامه دهید. همچنین سعی کنید به آن فرمی کشیده دهید.

با سایه مسی و تیره و براق در ناحیه فید شده شروع به زدن سایه دودی کنید. با تناژهای براق و هم‌خانواده رنگ مسی، برنز، شکلاتی تیره و روشنحالتی یکدست و بدون مرز در این ناحیه ایجاد کنید. در گوشه‌های داخلی چشم از سایه براق استفاده کنید. در آخر یکبار دیگر خط چشمی پر رنگ بکشید. ناحیه خالی بین خط چشم بالایی و پایینی در گوشه‌های خارجی و درونی چشم از رنگ طلایی براق سایه استفاده کنید. در آخرین مرحله از میکاپ چشم از مژه مصنوعی تکی یا سه شاخه در لا به لای مژه‌های طبیعی برای ایجاد فرم طبیعی در پلک استفاده کنید.

میکاپ گونه و فک در آرایش مصری

در میکاپ مصری باید گونه و فک را تیز کنید. برای این کار ابتدا با فونی دو درجه تیره‌تر از رنگ زمینه گونه سازی کنید و سپس فک را زاویه دار کنید. سپس از فونی 2 درجه روشن‌تر از پوست نواحی برجسته صورت را پرتر نشان دهید. البته این مرحله در زیر سازی آرایش انجام دهید و بعد با پودر فیکس آن را تثبیت کنید. با رژگونه براق به رنگ برنزی تیره یا مسی آتشین گونه‌ها را آرایش کنید. می‌توانید از رنگ طلایی براق برای برجستگی گونه‌ها به طور ملایم بپردازید.

انتخاب رژ لب مناسب

رژلب مناسب برای میکاپ مصری، رنگ مسی روشن یا تیره است. برای آرایش لب‌ها می‌توانید از قلم شماره 6 یا 8 میکاپ استفاده کنید. برای اینکه آرایش ملایمی داشته باشید می‌توانید از برق لب بی رنگ استفاده کنید. با اینکار آرایشی سنگین ندارید و چشم‌ها جذابیت بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *