مقالات

هایلایتر صورت و انواع آن

هایلایتر صورت

هایلایتر صورت یکی از بهترین لوزام آرایشی است. استفاده از هایلایتر سبب می‌شود تا پوست درخشان شود.  این ماده یک وسیله آرایشی سبک است. از طریق هایلایتر می‌توانید برای جذابیت دو برابری صورت استفاده کنید. همچنین استفاده از این محصول آرایشی سبب سرحال‌تر شدن چهره می‌گردد. این ماده آرایشی معمولا چند درجه از رنگ پوست روشن‌تر انتخاب می شود. هایلایتر در حقیقت درخشان کننده و برجسته کننده قسمت هایی از صورت است. هایلایتر در واقع درخشان‌کننده و برجسته کننده نواحی صورت است. همچنین سبب از بین بردن یکدستی کرم پودر می‌شود. در واقع این محصول آرایشی برای کانتور صورت بخشی کامل کننده است. به این صورت که برق خاصی به صورت می‌دهد. همچنین به شیک‌تر شدن آرایش کمک زیادی می‌کند. خرید هایلایتر گونه سبب زیبایی و برجستگی گونه‌ها می‌گردد. همچنین این محصول سبب حجیم‌تر شدن لب‌ها بعد از استفاده از بالم لب و کشیدگی صورت و باریک‌تر شدن بینی می‌شود. از این محصول آرایشی در آخرین مرحله از میکاپ و گریم برای آرایش براق استفاده می‌شود.

انواع هایلایتر

این محصول آرایشی انواع مختلفی دارد. اگر برای خرید این محصول اقدام کرده باشید متوجه انواع گوناگون آن می‌شوید. برای مثال پودر هایلایتر، قطره، هایلایتر براق، هایلایتر چشم، هایلایتر صورت، کرم و استیک آن برخی از انواع آن هستند. اما راحت‌ترین نوع این محصول آرایشی برای میکاپ نوع کرمی آن است. برای پوست چرب و جوش دار بهتر است از نوع پودری آن استفاده کنید. چراکه این نوع دارای میزان کمی از چربی است و باعث عدم ایجاد جوش می‌شود.

هایلایتر مایع

این محصول آرایشی از پرکاربردترین مدل‌های آن است. چراکه چند کاره است. این محصول 6 رنگ مختلف برای رنگ پوست‌های مختلف دارد. به همین دلیل برای هر مدل آرایش و میکاپ عروس پرکاربرد است.

کرمی

هایلایتر کرمی برای مجالس و عروسی‌ها مناسب است. به همین دلیل زمانی که می‌خواهید آرایشی خیره کننده داشته باشید از این محصول استفاده نمایید. از این نوع محصول آرایشی زیاد استفاده نکنید. چراکه آرایش را بسیار غیر طبیعی جلوه می‌دهد.

هایلایتر پودری

این محصول آرایشی تا حد کمی چهره شما را تغییر می‌دهد. اما به طور کلی استفاده از این محصول برای آرایش طبیعی بسیار مناسب است.چراکه توجه زیادی را به پوست و چهره جلب نمی‌کند.

انتخاب هایلایتر بنا بر رنگ پوست

برای هر مدل آرایش می‌توانید هر رنگ از این محصول آرایشی را استفاده کنید. اما خرید بهترین هایلایتر به شرح زیر است:

 • برای پوست‌های خیلی روشن باید از طیف نقره‌ای و رنگ‎هایی مثل یاسی خیلی روشن استفاده شود. همچنین می‌توان از طیف رنگ مرواریدی  استفاده کرد. زیرا این طیف سبب درخشندگی پوست می‌شود.
 • برای رنگ پوست متوسط یا گندمی از طیف هلویی یا رزگلد استفاده کنید. دقت کنید که از هایلایتر‌های خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده نکنید.
 • اگر رنگ پوست تیره متوسط یا زیتونی دارید از رنگ خیلی روشن استفاده نکنید. تناژ صورتی و هلویی و رنگ های گرم برای صورت بسیار زیبا است. همچنین باعث جلوه دادن به پوست و چهره می‌شود.
 • برای رنگ پوست زیتونی تا تیره از رنگ های طلایی یا برنزه برای جذابیت دو برابر چهره استفاده کنید.

نکات مهم قبل از استفاده از این محصول آرایشی

قبل از استفاده از هایلایتر پوست را زیر سازی و آماده کنید. برای این کار از لوسیون های مرطوب کننده، کرم های مرطوب کننده و نرم کننده، سرم های روشن کننده استفاده کنید. چراکه سبب جذب محصولات آرایشی دیگر می‌شود. همچنین سبب لطافت و شادابی پوست می‌شود.

بعد از این مرحله برای رطوبت پوست در مدت زمان طولانی از پرایمر استفاده کنید. همچنین برای تثبیت رنگ پوست و انسجام بخشی به آرایش از مرطوب کننده های رنگی برای آرایش استفاده کنید.

برای هایلایت صورت از نوع متناسب و سازگار آن با پوست استفاده کنید. برای مثال برای پوست‌های خشک از هایلایتر کرمی و مایع استفاده کنید. به عنوان مثالی دیگر از این محصول آرایشی صورتی برای پوست‌های سبزه استفاده کنید. این کار سبب شادابی پوست می‌شود.  اما پوست‌های معمولی باید از هایلایتر رزگلد استفاده کنند.

ابزار هایلایتر

برای هایلایت کردن صورت از وسایل و ابزارهای زیر استفاده کنید:

 • براش رژگونه
 • برس بادبزنی
 • پالت هایلایتر و رژ گونه
 • هایلایتر پودری
 • براش محو کردن
 • براش بلند و زاویه دار

چگونه از هایلایتر برای بخش‌های صورت استفاده کنیم؟

استفاده از هایلایتر گونه بسیار پر کاربرد است. اما محل دقیق آن با توجه به فرم صورت انجام می‌شود. به طور کلی بترین محل برای این محصول آرایشی بالای استخوان گونه است. از این محصول آرایشی بعد از رژ لب زدن به صورت حرفه‌ای برای گوشه لب‌ها استفاده کنید. سپس این گوشه‌ها را به مرکز گوش وصل کنید. در مراحل بعدی از بالای گوش تا بخش خارجی چشم را با این محصول آرایشی روشن‌تر کنید.

برای قسمت بالای ابرو و قوس ابرو ها از این محصول آرایشی استفاده کنید.  چراکه این کار سبب کشیده شدن ابروها می‌شود. از هایلایتر برای قسمت داخلی چشم‌ ها استفاده کنید. این کار سبب درشت شدن چشم‌ها می‌شود. برای رفع تیرگی و سیاهی زیر چشم از این محصول آرایشی می‌توان استفاده کرد. همچنین از هایلایتر برای کوچک شدن پهنی بینی استفاده می‌شود.  از این محصول آرایشی بر روی استخوان بینی تا نوک بینی بزنید.

هایلایتر برای قسمت باریک بالای لب و وسط لب‌ها سبب حجیم شدن آن‌ها می‌شود. استفاده از این محصول آرایشی برای لب بالای کوچک بسیار مناسب است. برای کوچکی چانه و محو کردن غبغب می‌توان از این محصول آرایشی استفاده کرد.

نکات مهم استفاده از این محصول آرایشی برای مبتدی‌ها

در استفاده زیاد از هایلایتر زیاده روی نکنید. اگر از این محصول به طور درست استفاده کنید سبب زیبایی و جذابیت چهره می‌شود. اما عدم استفاده درست از آن سبب تیره شدن کرم پودر و ماسیدن آن روی صورت می‌شود. از این محصول آرایشی برای خط لبخند و کناره های چشم استفاده نکنید. استفاده دائم از این محصول آرایشی سبب افزایش چین و چروک این قسمت‌ها در صورت می‌گردد.

برای اینکه هایلایتر به خوبی روی پوست صورت بنشیند موارد زیر را رعایت کنید:

 • با نوع پوست آشنا بایشد.
 • سپس از رنگ مناسب هایلایتر متناسب با رنگ پوست استفاده کنید.
 • از ابزارهای میکاپ مناسب استفاده کنید.
 • به اندازه مناسب از هایلایتر استفاده کنید بخصوص در شب
 • از هایلایترهای خنثی استفاده کنید.
 • عدم نیاز به کانتور صورت

چطور از این محصول آرایشی استفاده می‌شود؟

برای میکاپ روزانه و ساده از  فرمول های دائم آن استفاده کنید. یعنی از به صورت خطی روی استخوان گونه را تا انتهای آن هایلایت کنید. همچنین میتوانید برای نوک بینی یا تیغه بینی استفاده کنید. اما برای آرایش‌های مجلسی‌تر از یک رنگ این محصول آرایشی برای تمامی بخش‌های صورت استفاده کنید. می‌توانید با ترکیب کردن چندین رنگ آن یا روغن‌های آرایشی و شاین آرایش گرمی داشته باشید.

ابتدا با یک هایلایتر سفید پایین‌تر از گونه را برجسته کنید. سپس با رنگ طلایی، مسی یا رزگلد( بسته به رنگ پوست شما)بالای گونه را هایلایت کنید. این کار سبب برجستگی گونه و کانتور گونه می‌شود. در فصل گرم سال از نوع مکمل آن که از روغن  اسطوخودوس یا روغن های آرایشی شاین است استفاده کنید.

برای قسمت بالای گونه از روغن مناسب برای چرب کردن آن استفاده کنید. به دلیل اینکه بعد از حمام، پیشانی و بینی به علت ترشح چربی طبیعی غدد سبوم، برّاق دیده میشود. برای این نواحی از هایلاتر مایع یا پودری استفاده کنید. در این صورت چهره از درخشش خاصی برخوددار است.

راهنمای خرید هایلایتر و قیمت انواع آن

این محصول هم همانند محصولات آرایشی دیگر دارای قیمت‌های متفاوتی است. به همین دلیل در زمان خرید باید به قیمت هایلایتر، با کیفیت و بی کیفیت بودن آن ، نوع پوست و …….. توجه زیادی کرد.بهترین‌های آن عبارتند از:

 1. گلدن رز شماره 02
 2. استیک براق و هایلایت کننده صورت اورلن
 3. پالت مایتی مدل BH
 4. نمونه سه تایی کوبیس
 5.  مدل Glow With The Flow حجم 4 گرم بیوتی بنفیتس
 6.  دو منظوره Color Focus کویز
 7. هایلایتر و رژگونه وت اند وایلد
 8. مدل مایع حجم 25 میل فلورمار
 9. پالت گلدن رز مدل Strobing
 10. نمونه پودری کالیستا مدل Moondust
 11. مایع رولوشن مدل Liquid Lustre Gold حجم 18 میل
 12. پالت 3 رنگ رولوشن سری Renaissance Illuminate مدل Gleaming Gold
 13. پودری وت اند وایلد سری مگا گلو مدل Precious Petals
 14. پارس پلادیس شماره 106
 15. هایلایتر مایع مگا گلو 15میل وت اند وایلد
 16. هایلایتر بورژوآ مدل SCULPT

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *