مقالات

پرایمر سایه و نحوه استفاده از آن برای ماندگاری آرایش چشم

پرایمر سایه

پرایمر سایه یکی از لوازم آرایشی پرکاربرد برای ماندگاری سایه چشم در میکاپ عروس است. یکی از موارد بسیار اعصاب خردکن در زمان میکاپ ماسیدگی یا محو شدن سایه پشت پلک می‌باشد. با هربار آرایش چشم با این مشکل ممکن است مواجه شوید. اما خوشبختانه با پیشرفت علم در صنعت آرایش برای رفع این مشکل محصولی ابداع شده است. این محصول آرایشی پرایمر و بیس سایه نام دارد. با این محصول آرایشی به مدت طولانی، آرایش بر روی پلک‌هایتان می‌ماند. پرایمرها انواع مختلفی دارند. پرایمر سایه در واقع یک لوسیون نرم کننده است و حالتی کرمی دارد. این کرم را باید قبل از آرایش چشم استفاده کنید که پوست صاف و یکدست شود.  با این کار، آرایش چشم بهتر و زیباتر به نظر می‌رسد.

این محصول آرایشی بهترین زیرساز برای آرایش چشم ثابت است. شاید با خود فکر کنید که اضافه کردن این محصول به لوازم آرایشی‌تان کارایی خاصی نداشته باشد. اما قبل از اینکه این فکر را بکنید و قبل از اطلاع از خرید و قیمت انواع پرایمر چشم باکیفیت با ما در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس همراه باشید.

پرایمر سایه‌ چیست؟

این محصول مفید در آرایش چشم برای جلوگیری از تجمع سایه بر پشت پلک و کمرنگی آرایش چشم است. در واقع کاربرد پرایمر سایه شبیه به پرایمر یا زیرساز صورت است.اما تنها کاربرد این محصول آرایشی، زیر سازی برای آرایش چشم درشت نیست. چراکه باعث می‌شود تا میزان ماندگاری سایه بر پشت پلک افزایش یابد.پرایمرهای چشم اکثرا در رنگ‌های خنثی و یا نزدیک به پوست در بازار عرضه شده‌اند. همچنین به دلیل فرمولاسیون خاصی که دارند سبب می‌شود تا سایه و خط چشم بر روی پلک پررنگ‌تر و براق‌تر، زنده‌تر و شاداب‌تر و بی نقص بنظر برسد. بسیاری از میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای برای اینکه ظاهری طبیعی به آرایش دهند و میکاپ و گریم را بیشتر تثبیت کنند از پرایمر چشم استفاده می‌کنند. یکی از مزیت‌های مهم استفاده از پرایمر چشم، جلوگیری از خرابی آرایش چشم در زمان عرق کردن می‌باشد.

در اغلب موارد پرایمر سایه دارای مواد نرم کننده و مرطوب کننده است. به همین دلیل از آسیب مواد آرایشی به پوست جلوگیری می‌کند.  این محصول آرایشی برای آرایش پوست‌های خشک بسیار کاربردی و عالی است. چراکه از ماسیدن و تیره شدن سایه جلوگیری می‌کند. اگر جزو افرادی هستید که پوست چربی دارد و تیره شدن کرم پودر برایتان زیاد اتفاق می‌افتد و از هر محصولی نمی‌توانید استفاده کنید، پرایمر چشم بسیار بافت سبک و عالی برای چشم‌ها دارد. چراکه پرایمر چشم چربی پوست را کنترل می‌کند. همچنین چربی‌ها را در اطراف چشم، لب و… کمتر می‌کند و سبب درخشندگی و شفافی پوست می‌شود. این محصول خیلی سریع خشک می‌شود و ماندگاری بالایی دارد.

مزایا و دلایل استفاده از پرایمر چشم (shadow_primer)

در ابتدا این موضوع را ذکر کردیم که ممکن است با خود فکر کنید که خرید بیس سایه بی فایده است. اما در اینجا به شما خواهیم گفت که افزودن این محصول به سبد آرایشی‌تان بسیار عالی و کارآمد است. یکی از دلایل استفاده از پرایمر سایه در بین میکاپ آرتیست‌ها، رنگ مات آن است که در زیرسازی به پوست می‌بخشد. زمانیکه از این زیرساز چشم استفاده می‌کنید تمام چین و چروک‌های چشم محو می‌شود. به این ترتیب سایه با رنگ و لعاب بهتری بر روی پلک می‌نشیند. البته سایه‌های روشن بهتر می‌شود و آرایش چشم را زیباتر می‌کند. از جمله مزایای استفاده از آن عبارتند از:

 1. پرایمر سایه سبب ماندگاری سایه می‌شود. چراکه بدون استفاده از این محصول سایه چشم محو می‌شود و در طول روز پشت پلک چرب می‌شود. همین کار سبب ماسیدن سایه می‌شود. در اینجا استفاده از پرایمر بسیار مفید است. زیرا پرایمرها از ترشح چربی پشت پلک جلوگیری می‌کنند و ماندگاری سایه را افزایش می‌دهند.
 2. به سایه اجازه می‌دهد تا نرم‌تر و صاف‌تر بر روی پلک بنشیند. بسیاری از موارد در زمان میکاپ ممکن است به دلیل فرمولاسیون سایه‌ها، به صورت تکه تکه پشت پلک ایجاد شوند. با پرایمر چشم این مشکل حل می‌شود.
 3. سبب تثبیت و ماندگاری خط چشم می‌شود. قبل از خط چشم از آن استفاده کنید. این کار سبب می‌شود تا خط چشم نریزد و پخش نشود.
 4. از بین بردن چین و چروک‌های چشم
 5. جلوگیری از خط و خطوط بر روی پلک در زمان میکاپ چشم : بعد از مدتی پشت پلک خط می‌افتد و این موضوع بسیار آزار دهنده است. با پرایمر سایه می‌توانید از این کار جلوگیری کنید.
 6. تناژهای پوستی متفاوت است و هر سایه به دلیل رنگ‌های پوستی مختلف رنگ‌های متفاوتی بر روی چشم‌ها دارد. با پرایمرهای رنگی زیرسازی روشن بر روی پلک انجام دهید. با این کار سایه با واقعی‌ترین رنگ خود ایجاد می‌شود و میکاپی زنده‌تر خواهید داشت.
 7. زیرسازی و آماده سازی پوست برای آرایش چشم
 8. پوشش دهی منافذ پوست و یکدست کردن پوست
 9. جلوگیری از ماتی و براقی پوست‌های چرب
 10. از بین بردن جوش، لکه و آکنه و… در چشم و زیر چشم

نحوه استفاده از پرایمر سایه

اکنون که دلایل استفاده از این محصول را دانستید با طرز استفاده آن آشنا شوید. طرز استفاده از آن به شرح زیر می‌باشد:

 • برای استفاده از پرایمر چشم باید قبل از کرم پودر و بعد از مرطوب کننده از آن استفاده کنید. سپس رنگ پرایمر سایه متناسب را انتخاب کنید. برای استفاده روزانه از پرایمرهایی متناسب با رنگ پوست خود استفاده کنید. همچنین برای پشت پلک نازک می‌توانید از پرایمر رنگی استفاده کنید و سطحی نرم و طبیعی‌تری برای میکاپ چشم ایجاد کنید. پرایمر رنگی رنگ سایه را تغییر می‌دهد. هرچه رنگ پرایمر روشن‌تر باشد، سایه طبیعی‌تر و روشن‌تر می‌شود. بنابراین برای آرایش چشم اسموکی از پرایمرهای تیره‌تر استفاده کنید. برای آرایش‌های شبرنگ و سایه‌های جیغ از پرایمر سفید استفاده کنید تا رنگ زیباتری جلوه دهد.
 • نوع پرایمر بسیار مهم است. برای مثال اگر پوست چربی دارید از پرایمرهای جلوه‌ی مات استفاده کنید. اما برای سایه‌های براق و اکلیلی از پرایمر سایه براق در زیر سایه استفاده کنید.
 • بعد از انتخابِ رنگِ مناسب برایِ آرایش چشم‌هایتان، نوع پرایمری که استفاده می‌کنید نیز حائز اهمیت است.
 • سپس پوست خود و پشت پلک را به خوبی تمیز کنید تا عاری از هرگونه چربی و آلودگی باشد.
 • مقدار کمی از پرایمر سایه را پشت دست بزنید و با نوک اگشت یا براش‌های آرایشی به خوبی بر روی پلک پخش کنید. استفاده بیش از حد از پرایمر نتیجه عکس دارد و باعث ماسیدگی آرایش می‌شود. بنابراین در مقدار آن دقت کنید. براش و یا انگشتتان باید تمیز باشد حواستان باشد که پرایمر را بر روی پلک نکشید. پوشت اطراف چشم را هم نکشید. زیرا پوست پلک بسیار نازک است. با ضربه‌هایی ملایم، پرایمر را پخش کنید.
 • جذب پرایمر بین 20 تا 40 ثانیه زمان نیاز دارد. بعد از زدن آن اجازه دهید تا خشک شود. سپس می‌توانید آرایش چشم را شروع کنید.

به هیچ عنوان از پرایمر در زیر چشم استفاده نکنید. زیرا این بخش دارای پوست نازکی است. به همین دلیل ممکن است که باعث ایجاد حساسیت چشم شود. بهتر است برای پخش آن از براش مخصوص استفاده کنید. زیرا به راحتی بر روی پلک پخش می‌شود. همچنین میزان کمتری از کرم مصرف می‌شود.

خرید پرایمر سایه متناسب با نوع پوست

اگر پوست چربی دارید برای اینکه براقی و چربی پوست را کاهش دهید باید از پرایمرهای مات کننده استفاده کنید. برای آرایش پوست خشک باید از پرایمرهای روغنی استفاده کنید. این نوع پرایمرها مانع پوسته پوسته شدن پوست می‌شوند. به طور کلی پرایمرها دارای ترکیبات سیلیکونی هستند. به همین دلیل پوست را به شدت نرم و یکدست می‌کند.

بهترین برندهای پرایمر سایه

در زیر به معرفی بهترین برندهای این محصول پرداخته‌ایم:

پرایمر سایه چشم گلدن رز

این محصول یک زیر ساز مفید و قوی با بافت سبک است. همچنین با استفاده از این نوع برند پرایمر سایه می‌توانید شاهد افزایش ماندگاری و دوام سایه چشم باشید. این پرایمر خیلی زود خشک می‌شود و باعث ماندگاری و تثبیت آرایش می‌شود.. این محصول کاری می‌کند تا آرایش چشم پر جنب و جوش دیده شود.

ویژگی‌ها و مزایای پرایمر سایه چشم گلدن رز

این محصول دارای مزایای زیر است:

 • بافت سبک
 • نرم کننده پوست
 • کاهش منافذ پوستی
 • جذب چربی و کاهش چربی پوست
 • فاقد پارابن
 • افزایش ماندگاری سایه چشم
 • بدون احساس خستگی بر روی چشم
 • ایجاد ظاهری نرم و مات برای چشم‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *