مقالات

کاربرد کانسیلر در میکاپ

کاربرد کانسیلر

با استفاده از کانسیلر در میکاپ عروس پوست را زیرسازی می‌کنند. اما این تنها کاربرد کانسیلر نیست. امروزه این وسیله آرایشی در میکاپ بسیار پرکاربرد است و کاربردهای بسیاری دارد که اکثر خانم‌ها نمی‌دانند. اما استفاده از فوت و فن‌های کانسیلر را تنها میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای می‌دانند. استفاده از کانسیلر در میکاپ به اندازه فونداسیون و کرم پودر مهم است. به کمک این وسیله آرایشی می‌توانید نواحی تیره، قرمزريال رگ‌ها و جای زخم‌ها را محو کنید. در واقع کانسیلر کرم پودرهای فشرده روشن و رنگی است. شما می‌توانید از کانسیلر بعد یا قبل از کرم پودر استفاده کنید. اما بهتر است که بعد از کرم پودر استفاده شود.

به طور معمول باید کانسیلر یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست و کرم پودر باشد. چراکه اگر خیلی روش‌تر از کرم پودر باشد باعث می‌شود نه تنها لکه‌های تیره پوشانده شود بلکه بیشتر نمایان شود. کانسیلر انواع مختلفی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم:

  1. کانسیلر مایع (Liquid )
  2. کرمی
  3. بصورت ماتیکی یا Stick

در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس کاربردهای کانسیلر که کسی به شما نمی‌گوید را به طور کامل بیان کرده‌ایم.

کاربرد کانسیلر در آرایش صورت

کانسیلر دارای غلظت‌های مختلفی است. به همین دلیل در انواع کرمی، مایع و جامد و مدادی به بازار عرضه می‌شود. علاوه بر غلظت و بافت کانسیلر، رنگ آن هم بسیار متنوع است و کاربردهای متفاوتی دارد. هر رنگ کانسیلر کاربرد متفاوتی دارد. مهم‌ترین کاربرد کانسیلر عبارت است از:

  • محو تیرگی
  • پوشانندگی قرمزی
  • محو زخم‌های صورت
  • یا محو کردن ایرادات پوستی

کانسیلر به چهره زیبایی بیشتری می‌بخشد و به هیچ عنوان زیبایی صورت را چند برابر نمی‌کند. در زیر به کاربردهای این محصول آرایشی پرداخته‌ایم:

کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن برای محو کردن تیرگی زیر چشم

کبودی و سیاهی زیر چشم بعد از 30 سالگی بیشتر می‌شود و بسیاری از افراد از این موضوع ناراحت هستند. چراکه این حلقه‌های تیره زیر چشم باعث می‌شوند تا چهره خسته‌تر و مسن‌تر شود. به همین خاطر باید حتما پوشانده و محو شوند تا آرایش چشم درشت زیباتری داشته باشید. یکی از بهترین کاربردهای کانسیلر محو تیرگی زیر چشم است. طرز استفاده از آن به این صورت است که ابتدا باید چند نقطه از این محصول را زیر چشم بزنید. سپس مثلثی در این قسمت بکشید و آن را محو کنید تا آرایش یکدست شود.

نحوه استفاده از کانسیلر برای حجم دهی به مژه

اگر مژه‌های کم پشتی دارید و از حجم مژهخ‌های خود راضی نیستید حتما قبل از ریمل مقداری کانسیلر به مژه‌هایتان بزنید. یک کاربرد کانسیلر که بسیار پرطرفدار است حجم دهی به مژه است. طرز استفاده از آن بدین گونه است که با براش مخصوص، کانسیلر مایع را سرتاسر مژه بزنید. سپس صبر کنید تا خشک شود و بعد کمی ریمل بزنید. این کار علاوه بر حجم دهی به مژه باعث می‌شود تا در زمان ریمل، مژه‌ها بهم نچسبد و پرحجم‌تر بنظر برسد.

زاویه دهی به ابروها با کانسیلر

برای تینکه ابروهایی زاویه دار با خطوط مرتب داشته باشید می‌توانید از کانسیلر بهره ببرید. با انسیلر مدادی خطوط دلخواه خود را دور ابرو رسم کنید. سپس نواقص ابرو را محو کنید. در واقع این کاربرد کانسیلر برای تمیزی خطوط ابرو می‌باشد. بنابراین تمام ایراداتی که در زمان استفاده از ابزارهای آرایشی دیگر انجام داده‌اید با کانسیلر آن را تمیز کنید. بهترین کار برای پخش مداد ابرو یا ریمل این است که با کانسیلر آن را بپوشانید.

کاربرد کانسیلر به شکل صحیح برای زیبایی و افزایش ماندگاری رژ لب

بسیاری از مواقع پیش می‌آید که در زمان آرایش با رژ قرمز، جای رژ لب روی لیوان بماند. این موضوع باعث می‌شود تا هم ماندگاری رژ لب کمتر شود و هم لب‌ها کمرنگ‌تر شود. اما نگران نباشید. چراکه با استفاده از کانسیلر برای لب درست مانند پرایمر است و ماندگاری و رنگ رژ لب را بیشتر می‌کند. بنابراین بهتر است قبل ار رژ لب از این محصول استفاده کنید تا شاهد جای رژ لب بر روی لیوان نباشید. البته لازم است ابتدا لب‌ها را با بالم لب مرطوب کنید و سپس کانسیلر بزنید. کانسیلر بر روی خط لب جلوه‌ای زیبا به لب‌ها می‌دهد.

محو کردن خطاهای ایجادی در خط چشم

یکی از کاربردهای مهم کانسیلر برای محو کردن خطاهای آرایشی است. از بیشترین ایراداتی که در زمان میکاپ وجود دارد کشیدن خط چشم‌های نامتقارن است. چراکه خط چشم نیاز به مهارت بالایی دارد. اگر مقداری از خط چشم در صورت پخش شود و یا ضخامت و طول آن مد نظرتان نباشد، می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. یکی از بهترین کاربرد کانسیلر برای محو اشتباهات خط چشم است. می‌توانید این خطاها را به طور طبیعی با کانسیلر بپوشانید و خطوط خط چشم را زیباتر کنید.

کاربرد کانسیلر برای کانتورینگ صورت

با استفاده از کانسیلر می‌توانید عمق و زیبایی را به قسمت‌های مختلفی از صورت ببخشید. در واقع می‌توانید صورت را کانتور کنید. برای کانتور صورت به 3 رنگ مختلف از کانسیلر نیاز دارید که عبارتند از:

رنگ روشن‌تر از پوست

رنگی تیره‌تر از پوست

و یک رنگ کاملا طبیعی

علاوه بر این موارد نیاز به یک براش دارید تا بتوانید کانتور صورت را به درستی انجام دهید. با این سه رنگ می‌توانید گونه‌ها را برجسته‌تر کنید و همچنین با کانتور بینی می‌توانید بینی را باریک‌تر نشان دهید. به دلیل اینکه کانسیلر با مواد آرایشی دیگر مانند کرم پودر و… ترکیب می‌شود نتیجه آرایش بسیار طبیعی می‌شود.

کاربرد کانسیلر برای  افزایش ماندگاری سایه چشم

برخی از کانسیلرها وجود دارند که به عنوان پرایمر قبل از سایه چشم استفاده می‌شوند. این نوع کانسیلرها قبل از سایه چشم باعث افزایش ماندگاری سایه در طول روز می‌شود. کانسیلر هیچ تاثیری در روشن‌تر شدن و تیرگی بیش از حد سایه نمی‌شود. اگر فکر می‌کنید که با کانسیلر چروک‌های پشت پلک بیشتر می‌شود حتما در زمان خرید آن دقت کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

کاربرد کانسیلر رنگی برای محو جوش‌ها و آکنه‌های صورت

یکی از کاربرد کانسیلر که بسیار پرطرفدار است محو جوش‌های صورت می‌باشد. حتما نوع کانسیلر را با توجه به نیازتان خریداری کنید. برای مثال اگر پوست چرب و دارای جوش دارید از کانسیلر فاقد چربی استفاده کنید. بهترین کار برای افرادی که جوش‌ها ردهای قرمز بر روی پوست گذاشته‌اند این است که از کانسیلر سبز استفاده کنندو ابتدا باید یک لایه کانسیلر زرد بزنید و سپس یک لایه کانسیلر زرد بزنید. این کار باعث محو شدن نقاط قرمز پوست می‌شود و صورت زیباتر به نظر می‌رسد.

ساخت مرطوب کننده رنگی

مرطوب کننده در فصل سرد بسیار اهمیت دارد و از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می‌کند. برای اینکه مرطوب کننده خاصیت پوشانندگی داشته باشد آن را با کانسیلر مخلوط کنید و روی صورت بزنید. این کار علاوه بر رطوبت رسانی پوست به محو ایرادات پوستی هم کمک می‌کند. بنابراین یکی از کاربردهای کانسیلر، ساخت مرطوب کننده خانگی است.

هایلایت صورت

یکی از کاربرد کانسیلر، هایلایت صورت است. برای هایلایت صورت باید کانسیلری که دو درجه روشن‌تر از رنگ پوست را استفاده کنید. قسمت‌هایی مانند گوشه داخلی چشم، زیر استخوان ابرو، روی استخوان بینی و بالای لب را با این کانسیلر براق کنید.

کاربرد کانسیلر در اطراف بینی

اگر با مشکلاتی مانند آلرژی فصلی مواجه هستید و بینی شما قرمز و بزرگ می‌شود از کانسیلر و مرطوب کننده بر روی بینی بزنید. سعی کنید از کانسیلری با پوشانندگی بالا استفاده کنید تا ظاهر بینی یکدست شود.

 کاربرد کانسیلر در اطراف دهان

برای اینکه خطوط لب و لب شما بیشتر نمایان شود از کانسیلر کرمی در اطراف دهان خود بزنید. به خصوص زمانی که رژ قرمز آتشین یا هلویی می‌زنید و رژلب به اندازه کافی روشن نیست. با استفاده از کانسیلر بر روی رژلب بزنید تا روشنایی رژلب بیشتر شود.

محو ماه گرفتگی و تتو با کانسیلر

ماه گرفتگی جزو مشکلات مادرزادی است که در صورت فرد ایجاد می‌شود. بهترین روش برای کمرنگی و محو ماه گرفتگی، کانسیلر است. مقداری کانسیلر را روی ماه گرفتگی بزنید. همچنین  اگر تتویی دارید و از آن خسته شده‌اید می‌توانید با کانسیلر آن را محو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *