مقالات

آرایش پوست سبزه و نکاتی که باید بدانید

آرایش پوست سبزه

برای آرایش پوست سبزه و تیره باید به گونه‌ای آرایش و میکاپ را انجام دهید که با رنگ پوست همخوانی داشته باشد. همچنین با رعایت نکته‌هایی می‌توانید چهره خود را زیباتر و جذاب‌تر کنید. تمامی میکاپ آرتیست‌های حرفه‌ای می‌دانند که آرایش برای افراد با تناژهای پوستی مختلف متفاوت است. برای مثال آرایش پوست سفید و روشن تکنیک‌هایی دارد که آرایش پوست تیره ندارد. پوست‌های تیره برای میکاپ عروس مزایای زیادی دارند. برای این نوع تناژ پوستی می‌توانید از انواع مدل‌های آرایش تیره و روشن استفاده کنید. بهترین گزینه برای پوست‌های تیره این است که از مدل آرایش لاست برای پوست سبزه استفاده کنند. با این کار چهره جذابتر به نظر می‌رسد. رنگ پوست سبزه یکی از زیباترین رنگ پوست‌ها می‌باشد. خانم‌هایی که رنگ سبزه دارند، جذاب‌تر به نظر می‌رسند.

چنانچه می‌خواهید چهره‌تان جذاب‌تر و گیراتر به نظر برسد بهتر است از انواع مدل‌های میکاپ برای صورت سبزه استفاده کنید. در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس بهترین مدل‌ها و ترفندهای آرایشی پوست سبزه را به طور کامل توضیح داده‌ایم.

خصوصیات پوست سبزه

نحوه آرایش هر خانمی متناسب با رنگ پوستش است. بنابراین کسانی که پوست سفید دارند با کسانی که پوست سبزه دارند آرایش متفاوتی دارند. معمولا افرادی که پوست سبزه دارند مژه‌های پرتر و مو مشکی دارند. آرایش برای پوست تیره نیاز به مهارت زیادی دارد. زیرا باید از ترفندهایی استفاده کنند تا زیبایی پوستشان بیشتر شود. همچنین انتخاب رنگ لاک برای پوست سبزه و رنگ رژلب برای پوست تیره نیاز به دقت دارد. حتی شما عزیزان نه تنها آرایش تیره نمی‌توانید داشته باشید بلکه آرایش روشن هم برای این نوع پوست جذابیت ویژه‌ای دارد. درست است که میکاپ روشن در آرایش پوست سفید و روشن قابل مشاهده‌تر است. اما در پوست تیره هم جذابیت زیادی دارد و برای روز و شب مناسب است.

قبل از آرایش پوست سبزه ته رنگ پوست خود را شناسایی کنید

رنگ پوست هر چه که باشد چه سبزه، چه روشن یا متوسط و… ته رنگ پوستی دارد و باید آن را بشناسید. همچنین اگر ته رنگ پوست خود را بشناسید بهتر می‌توانید لوازم آرایشی خود را انتخاب و خریداری کنید. مثلا برای خرید کرم پودر راحت‌تر هستید. چراکه کرم پودرها رنگی دقیقا شبیه بهم دارند ولی برای افراد با ته رنگ پوست‌های مختلف تولید شده است. این کرم پودرها دارای سه مدل سرو و گرم و خنثی هستند. ماورای رنگ طبیعی پوست شما یکی از رنگ مایه‌های زیر است:

  • سرد: دارای ته رنگ‌های آبی، قرمز و یا صورتی
  • گرم: ته رنگ‌های زرد یا طلایی
  • خنثی: ته رنگی بین تناژ سرد و گرم

نحوه تشخیص ته رنگ پوست

برای اینکه ته رنگ پوست خود را تشخیص دهید یکی از مراحل زیر را انجام دهید:

تست رنگ سفید و کرم

دو تکه لباس به رنگ‌های سفید و کرم بردارید. زمانی که هیچ آرایشی ندارید هر کدام از این دو رنگ را بردارید و ببینید که کدام رنگ مکمل بهتری برای پوست شما است. اگر رنگ سفید خالص بهتر بود دارای پوستی گرم هستید. اگر کرم بهتر بود ته رنگ سردی دارید. چنانچه هر دو مناسب بود ته رنگ پوست شما خنثی است.

تست رگ

به رگ‌های مچ دست خود دقت کنید. اگر سبز هستند ته رنگ گرم دارید و اگر رگ‌های آبی دارید ته رنگ پوست شما سرد است. اما اگر هر دو رنگ را می‌بینید ته رنگ پوست شما خنثی است.

تست زیورآلات

چنانچه زیور آلات طلایی به پوست شما می‌آید ته رنگ گرمی دارید ولی اگر زیورآلات نقره‌ای برای شما بهتر است ته رنگ سرد دارید.

این آرایش برای پوست‌های سبزه و تیره عالیه

چنانچه قصد دارید مانند یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای صورت خود را میکاپ کنید باید موارد زیر را رعایت کنید. ما در ادامه ترفندهای آرایش پوست سبزه دخترانه و زنانه را به شما عزیزان می‌دهیم. با این ترفندها چهره‌ای جذاب‌تر از قبل خواهید داشت.

مرطوب کننده

اگر پوست خشکی دارید و به درستی آن را مرطوب نکنید ممکن است که پوستتان کدر و خاکستری به نظر برسد. بعد از حمام و هربار که صورت خود را می‌شویید حتما از یک مرطوب کننده استفاده کنید. با اینکار رطوبت مورد نیاز بدن و صورتتان حفظ می‌شود.همچنین با استفاده از مرطوب کننده آرایش پوست سبزه جذاب‌تر و شاداب‌تری خواهید داشت.

اگر پوست سبزه دارید اینطوری آرایش کنید و از ضد آفتاب استفاده کنید

چنانچه پوست تیره و شبزه‌ای دارید به این معنا نیست که نباید در برابر اشعه‌های مضر آفتاب از پوست خود محافظت کنید. درست است که پوست‌های روشن بیشتر در معرض آسیب نوز آفتاب هستند. اما پوست تیره هم نیاز به مراقبت دارد. بنابراین قبل از آرایش پوست سبزه حتما از این محصول مراقبتی استفاده کنید.

استفاده از کرم و پنکک برای آرایش لایت برای پوست سبزه

برای اینکه بهترین کرم را انتخاب کنید باید چند رنگ کرم را با یکدیگر ترکیب کنید. با این کار کرم پودری را درست می‌کنید که چند درجه روشن‌تر از پوست شما است. بهتر است کرم را با یک پد به خوبی روی پوست صورت خود پخش کنید تا پوستی یکنواخت داشته باشید. همچنین با انتخاب کرم پودر مناسب، زیر سازی مناسبی دارید. کرم پودرهای عسلی و طلایی انتخابی بسیار عالی برای پوست‌های سبزه هستند. اما کرم‌هایی با تناژ آبی یا صورتی اصلا برای آرایش پوست سبزه مناسب نیستند. کرم پودرهای سفید اصلا مناسب این نوع پوست نیستند. بهترین انتخاب این است که سه درجه روشن‌تر از رنگ پوستتان باشد تا چهره‌ای طبیعی داشته باشید.

معمولا افراد سبزه پیشانی تیره‌تری دارند. پس قبل از استفاده از کرم پودر باید کرم رنگی پایه بزنند. بعد از مرحله کرم پودر یک پنکیک روشن را انتخاب کنید. سپس تمام پوست صورت خود را با آن پوشش دهید. پنکیک را به طور یکنواخت روی پوست خود فیکس کنید.

استفاده از کانسیلر برای پوست سبزه

چنانچه پوست صافی دارید نیازی به کانسیلر ندارید. اما اگر جای لک و جوش دارید بهتر است برای محو آنها از کانسیلر استفاده کنید. همچنین برای محو تیرگی‌های زیر چشم و سایر قسمت‌های صورت می‌توانید از کانسیلری مناسب استفاده کنید. برای اینکه تیرگی زیر چشم کمتر دیده شود باید به شکل مثلثی روی گونه‌ها تا کنار ابروها را کانسیلر بزنید. بهترین انتخاب برای خرید کانسیلر برای پوست‌های سبزه، کانسیلرهایی با تناژ صورتی و هلویی هستند.

هایلایتر

برای اینکه درشتی چشم‌ها بیشتر شود زیر استخوان بالای ابرو را کمی هایلایتر بزنید. بالای لب‌ها را هم می‌توانید بر روی برآمدگی لب بالایی از هایلایتر استفاده کنید. روی گونه‌ها هم از این محصول استفاده کنید. به جای رنگ نقره‌ای و صورتی که از هایلایترهایی که ته رنگ طلایی دارند استفاده کنید.

استفاده از برنزر برای آرایش پوست سبزه

چنانچه دوست دارید چهره خود را گرم‌تر و شاداب‌تر نشان دهید می‌توانید از برنزر استفاده کنید. برنزر، پوست‌های سبزه را جذاب‌تر می‌کند. با برنزر می‌توانید صورت گرد را لاغرتر نشان دهید. به هر حال برای کانتورینگ صورت از برنزهایی که یک تا دو درجه روشن‌تر از پوست است استفاده کنید. برنزر را تنها در اطراف صورت و جاهایی که فرورفته است (مانند استخوان زیرگونه) استفاده کنید.

آرایش صورت با پوست سبزه و چشم قهوه‌ای

بهترین رنگ سایه چشم برای این افراد رنگ بنفش است. رنگ طلایی هم انتخابی عالی است و آنها را در چشن‌ها فوق العاده زیبا می‌کند. هنگام سایه چشم به هماهنگی رنگ سایه و رنگ چشم دقت کنید. برخی از سایه‌ها با تمامی رنگ چشم‌ها هماهنگی ندارند. بنابراین از زیبایی چشم‌های شما کم می‌کند. بهتر است از سازگاری رنگ سایه با چشمان خود مطمئن شوید. به عنوان مثال چشمان آبی از سایه‌های خاکستری روشن یا بنفش استقاده کنند. چشمان قهوه‌ای بهتر است از آرایش چشم اسموکی استفاده کنند. اگر تمایل به میکاپی طبیعی برای چشم‌ها دارید از ریمل و خط چشم مشکی برای میکاپ چشم‌های خود استفاده کنید. سایه‌ها با رنگ‌ها و تناژهای آبی و بنفش و سبز برای میکاپ و آرایش پوست سبزه بسیار عالی است.بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها و هنرمندان حرفه‌ای، سایه چشم قهوه‌ای را بهترین انتخاب برای میکاپ پوست سبزه می‌دانند. اما اگر می‌خواهید پوست خود را روشن کنید از رنگ صورتی روشن استفاده کنید.

آرایش ابروها برای پوست سبزه

برای پرتر نشان دادن ابروها از سایه8 ابرو استفاده کنید. سایه ابرو برای آرایش پوست سبزه باید چند درجه روشن‌تر از رنگ مو باشد. برای بهتر نشان دادن چهره از سایه‌های نیمه مات یا براق استفاده کنید.

رژلب مناسب برای آرایش پوست سبزه

رژلب‌های کمرنگ و ملایم برای آرایش پوست تیره اصلا مناسب نیست. رژلب‌های تیره با تناژ قرمز مانند رژلب قرمز، بنفش و شرابی و قهوه‌ای با رنگ پوست سبزه بیشتر هماهنگی دارد. با این ترفندها  آرایشی ساده و هماهنگ با پوست خواهید  داشت. سعی کنید آرایش غلیظ لنجام ندهید . هرچه آرایش ملایم‌تر باشد برای این رنگ پوست بهتر است و هماهنگی بیشتری با چهره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *