مقالات

میکرو براش و کاربردهای آن

میکرو براش

میکرو براش یک وسیله پر کاربرد برای تاتو و فیبروز است. برای تاتو به تجهیزات بسیاری مثل انگشتری رنگ تاتو، سوزن فیبروز و… نیاز دارید.یک نکته مهم که همه پیگمنترها باید در زمان اجرای فیبروز رعایت کنند، رعایت بهداشت و نکات ایمنی است. در ادامه این مطلب از سایت سالن زیبایی گل گیس، سالن زیبایی برتر شرق تهران بیشتر با میکرو براش و کاربردهای آن آشنا خواهید شد.

میکرو براش چیست؟

زمانی که پیگمنتر رنگ تاتو را داخل انگشتری رنگ تاتو می‌ریزد به یک وسیله برای همزدن رنگ درون تشتک رنگ تاتو نیاز دارد. در اینجا فی براش به کار می‌آید و یکی از بهترین و ایمن‌ترین وسیله‌ها برای همزدن رنگدانه‌های تاتو است. همچنین زمانی که پیگمنتر بخواهد قبل از شروع کار مواد بی حسی را روی پوست بگذارد به یک محصول نیاز دارد. فی براش یکی از بهترین محصولات برای گذاشتن مواد بی حسی بر روی پوست مشتری است. فی براش دارای سر پنبه‌ای است و قدرت جذب بالایی دارد. تمامی پیگمنترها بجای گوش پاک کن و خلال دندان و… از فی براش استفاده می‌کنند.

دلیل استفاده از فی براش چیست؟

در زیر به دلایل استفاده از این محصول اشاره کرده‌ایم:

 • ترکیب رنگ تاتو
 • در تکنیک ریموو تاتو باید مایع ریموو بر روی پوست مالیده شود. همچنین مواد ریموور باید با دقت و بدون آسیب بر روی پوست گذاشته شوند تا هیچ مشکلی به وجود نیاید. یکی از بهترین محصولات برای گذاشتن مواد ریموور بر روی پوست، میکرو براش است.
 • برای گذاشتن بی حسی روی پوست نیاز به یک وسیله مطمئن و بهداشتی دارید. یکی از ایمن‌ترین وسایل برای استفاده از بی حسی بر روی پوست فی براش است.

ویژگی‌های میکرو براش تاتو

فی براش دارای الیاف پنبه‌ای است و پنبه‌ها به صورت گرد بر روی فی براش قرار دارند. معمولا فی براش‌ها در بسته بندی‌های 100 یا 50 عددی در بازار وجود دارند. طراحی این محصول فوق العاده است و برای انواع خدمات کاربرد دارد. این محصول یک وسیله پلاستیکی و کوچک است. سر فی براش‌ها الیاف پرزی و نرمی دارد که دارای رنگ بندی‌های مختلفی است. اگر بخواهیم شکل ظاهری این محصول را به محصول دیگری شباهت دهیم می‌توانیم گوش پاک کن را نام ببریم. اما لازم است بدانید که سر فی براش نسبت به گوش پاک کن نازک تر است. از جمله دیگر مشخصات این محصول می‌توان به سایز بندی آن اشاره کرد. فی براش‌ها دارای سایزهای S و M و L هستند.

کاربردهای Micro Brush

فی براش‌ها علاوه بر اینکه در تاتو و ریموو تاتو کاربرد دارند در خدمات دیگری هم کاربرد دارند. در زیر به کاربردهای این محصول اشاره کرده‌ایم:

 1. میکرو براش ناخن
 2. میکرو براش مژه
 3. و میکرو براش دندان : فی براش‌ها برای گذاشتن و پخش کردن باندینگ بر روی دندان کاربرد دارند. این وسیله در دندانپزشکی کاربرد دارد و دارای فیبرهای کوتاه و مناسب بریا مصارف دندانپزشکی است.
 4. با میکرو براش ابرو می‌توان رنگ را بر روی ابروها در هنگام اجرای تکنیک‌های آرایش دائم ابرو مثل فیبروز و … پخش کرد.
 5. میکرو براش لیفت: برای گذاشتن مواد لیفت بر روی ابروها از این وسیله پر کاربرد استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از میکرو براش چیست؟

فی براش‌های پنبه‌ای دارای مزایای زیادی هستند. در زیر به مزایای این محصول اشاره کرده‌ایم:

 1. فی براش‌ها یکبار مصرف هستند.
 2. قیمت بسیار عالی
 3. طراحی بی‌نظیر
 4. متریال مناسب
 5. میکرو براش مناسب لیفت و لمینت مژه و… است.
 6. با استفاده از میکرو براش کار راحت‌تر و دقیق‌تر انجام می‌شود.
 7. کیفیت بسیار بالا
 8. قابل استفاده در فضاهای نامحدود
 9. انعطاف پذیری بسیار بالا
 10. جایگزینی عالی به جای گوش پاک کن و وسایل غیر حرفه‌ای مثل خلال دندان
 11. صرفه جویی در مواد: فی براش‌ها مقدار مناسبی از مواد را به خود جذب می‌کنند و به طور دقیق به نقطه مورد نظر مواد را می‌رسانند. بنابراین با استفاده از این محصول 80% استفاده از مواد کم می‌شود.

آیا می‌توان از خلال دندان به جای میکرو براش استفاده کرد؟

برخی از افراد غیر حرفه‌ای از وسایلی مثل خلال دندان و گوش پاک کن برای ترکیب رنگ تاتو و… استفاده می‌کنند. اما استفاده از این وسایل به شدت خطرناک است. زیرا ممکن است با استفاده از این وسایل آسیب‌‌های زیادی به مشتری وارد شود. علاوه بر اینکه آسیب به پوست مشتری وارد می‌شود، ذهنیت بدی در ذهن مشتری با استفاده از این وسایل ایجاد می‌شود.

قیمت و خرید میکرو براش

قیمت این محصول با توجه به حجم زیاد آن در بسته بندی‌ها بسیار عالی است. البته لازم است بدانید که قیمت فی براش به برند آن بستگی دارد. برندهای زیادی مثل میکرو براش مکسی و… در بازار وجود دارند. حتما سعی کنید برند معتبر این محصول را خراریدی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *