مقالات

ژل ابرو و طرز استفاده و عوارض آن

ژل ابرو

ژل ابرو یک محصول آرایشی است که برای فرم دهی و حالت دهی و مرتب کردن ابروها به کار می‌رود. ابروهای پر پشت تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند. همانطور که می‌دانید حتی در میکاپ عروس هم ابروهایی پهن و پرپشت زیباتر است و یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای کاری می‌کند تا ابروهای عروس پرپشت‌تر نشان داده شود. لازم است بدانید که چند سالی است که یکی از عوامل زیبایی چهره، وجود ابروهایی مرتب و پرپشت است. تارهای مو ابرو هم همانند تارهای مو سر نیاز به رسیدگی دارند تا به زیبایی در کنار هم قرار بگیرند و حالتی مرتب را ایجاد کنند. به طر کلی تیره و روشنی ابرو و یا نازک و ضخیمی آن به طور مستقیم در زیبایی چهره تاثیر گذار است. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مرتبی ابروها و پرپشت نشان دادن آنها، استفاده از ژل ابرو است.

یکی از راه‌هایی که ابروهایی زیبا و جذاب داشته باشید همین راه است. بسیاری از افراد به دلیل مشکلات و تنش‌هایی که در زندگی دارند، ابروهایشان کم پشت و دچار ریزش شده است. استفاده از محصولات ابرو بهترین راه است. البته بسیاری از راه‌های دیگر مثل تاتو یا هاشور و میکروبلیدینگ ابرو هستند. اما این روش‌ها گرانتر است و گاهی عوارضی دارد. اگر می‌خواهید ابروهایی زیباتر و میکاپی جذابتر داشته باشید از ژل ابرو استفاده کنید. حال اگر با این سوالت مواجه می‌شوید که آیا ژل ابرو خوبه؟ یا اینکه عوارض ژل ابرو چیست؟ با ما در ادامه این مطلب از سالن زیبایی گل گیس همراه باشید تا بیشتر از این محصول بدانید و با کاربرد آن آشنا شوید.

ژل ابرو چیست؟

این ابزار آرایشی راهکاری معجزه آسا برای افرادی است که ابروهایی نامرتب دارند. ژل ابرو مشابه ریمل ابرو است. اما این محصول بی رنگ است و بافت سبکی دارد. برخی از انواع آن به تقویت و رشد مژه‌ها کمک می‌کند. اما استفاده زیاد از ریمل ابرو باعث ریزش ابرو می‌شود. از دیگر خواض ژل ابرو این است که بدون مراجعه به آرایشگاه می‌توانید مدل ابرو خود را تغییر دهید. با استفاده از این محصول آرایشی ابروهایی زیباتر خواهید داشت. این محصول برای افرادی که ابروهایی فر دارند بسیار عالی است و کمک می‌کند تا فرم اصلی ابرو در طول روز حفظ شود و تا زمان شستشوی صورت، ثابت باقی می‌ماند. همچنین لازم است بدانید که این محصول برای افرادی که تارهای ابرو ضخیم و بلندی دارند نیز مناسب است. استفاده از آن برای افراد، ابروها را در جای مناسبی فیکس و مرتب می‌کند.

اگر به چهره‌های افراد سلبریتی توجه کنید، ابروهایی براق، شانه زده و مرتب را مشاهده خواهید کرد. دلیل همه این موارد استفاده از این محصول آرایشی است. از جمله محصولاتی که عملکرد مشابهی با این محصول دارد میتوان به صابون ابرو اشاره کرد. این محصول هم برای مرتبی ابروها کاربرد دارد. در ادامه این مطلب تفاوت‌های این محصول را به خوبی می‌گوییم تا بهتر بتوانید خریداری کنید. با استفاده از این محصول ابروهایی بی نقص و زیبا و خوش حالت دارید.

انواع ژل ابرو

در سالهای اخیر انواع  مختلفی از ژل ابرو تولید شد که دارای رنگدانه بود و همزمان برای مرتبی و پرپشتی ابرو به کار می‌رود. به همین دلیل افرادی که ابروهایی نازک دارند باید از نوع رنگدانه آن استفاده کنند. ژل ابرو در 2 نوع رنگی و بی رنگ است. اگر ابروهایی بلند و پرپشت و حتی ضخیم دارید و فقط می‌خواهید فرم ابروها را حفظ کنید، برای حالت دهی و منظمی ابرو از نوع بی رنگ آن استفاده کنید.

چنانچه ابروهایی نازک و کم پشت دارید با ژل ابرو همرنگ با ابروهایتان، علاوه بر حالت دهی ابرو کاری کنید تا فضای خالی و کم پشت، پرتر نشان داده شود. در خصوص استفاده از نوع بی رنگ ژل ابرو این نکته را در نظر بگیرید که ابتدا فرم ابرو را مشخص کنید و سپس با این محصول، ابرو را فیکس کنید. بعد از اینکه ابرو ثابت و فیکس شد به آن دست نزنید.

کاربرد ژل ابرو

یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از این محصول، مرتبی ابروها است. اما باید باید تنها این کاربرد را ندارد. در زیر به انواع کاربردهای این محصول اشاره کرده‌ایم:

 1. لیفت ابروها با استفاده از ژل ابرو
 2. مرتبی تارهای ابرو در تمام طول روز و برای طولانی مدت
 3. پرتر و پهن‌تر نشان دادن ابروها با ژل ابرو
 4. عدم نیاز افراد برای استفاده از لیفت دائم و موقت در سالن‌های زیبایی که در صورت استفاده از مواد نامرغوب، آسیب شدیدی به ابرو وارد می‌کند.
 5. قابلت تغییر مدل ابرو بدون نیاز به مراجعه به آرایشگاه و برداشتن ابروها با استفاده از ژل ابرو
 6.  ژل‌های ابرو رنگی شما را از نیاز به مداد و سایه ابرو منصرف می‌کند.
 7. ایجاد آرایشی طبیعی و زیبا در چهره فرد با ژل ابرو
 8. چنانچه از نوع باکیفیت آن استفاده کنید، ابروهای شما تقویت می‌شود و دچار ریزش نمی‌گردد.

طرز استفاده از ژل ابرو

استفاده نادرست از ژل ابرو سبب می‌شود تا ابروهای بد فرم و غیر طبیعی داشته باشید. برای جلوگیری از چنین اتفاقی بهتر است با نحوه استفاده و روش زدن آن آشنا شوید. سپس با استفاده از این محصول می‌توانید به زیبایی ابروهای خود بیفزایید. طبق مراجل زیر از این محصول استفاده کنید:

 1. قبل از استفاده از نوع بی رنگ و یا رنگی ژل ابرو از تمیزی صورت و ابروهای خود مطمئن شوید. بنابراین ابتدا صورت خود را بشویید و با آب و پاک کننده‌ها هر گونه مواد آرایشی بر روی ابروها را پاک کنید. حتما با میسلار واتر و پد پنبه‌ای ابتدا ابروهای خود را تمیز کنید. سپس اگر ابروهای شما نیاز به اصلاح دارد با موچینی سرکج آنها را تمیز کنید و مو زائد ابرو را بردارید. سپس با یک برس ابرو را به سمت بالا شانه بزنید.
 2. در دومین مرحله اگر تمایل به استفاده از محصولاتی مانند سایه یا مداد ابرو دارید آن را بروی ابروها بزنید. این مرحله بهترین زمان ممکن برای انجام این کار است. با استفاده از ابزارهای آرایشی مورد نظر خود، ابروهای خود را به هر رنگ و حالتی که مایل هستید در بیاورید و بار دیگر ابرو را برس بزنید.
 3. در این مرحله از ژل ابرو استفاده کنید. برای این کار ابتدا درب محصول را باز کنید. سپس اپلیکاتور را کمی به دیواره درب ظرف فشار دهید. اگر حجم زیادی از آن را بردارید، ابروها بهم می‌چسبند و نازیبا و غیر طبیعی می‌شوند.  سپس ابرو را به سمت بالا و در جهت رشد آن صاف کنید. بعد از آن اپلیکاتور آغشته به مواد را به ابروها بکشید. در انتها منتظر شوید تا خشک شود. برس ابرو کاری می‌کند که ابروها حالت زیبایی داشته باشد. این محصول را به صورت اریب و در جهت رشد ابروها بزنید.

عوارض ژل ابرو چیست؟ و یا استفاده از ژل مخصوص ابرو سبب ریزش ابرو می‌شود؟

یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها، ریزش ابرو در اثر استفاده از محصولات آرایشی متعدد است. اما باید بدانید اگر از ژل ابرو با برندی معتبر استفاده کنید و با کیفیت باشد، همچنین طرز استفاده از آن را بدانید ابرو شما به هیچ عنوان دچار ریزش نخواهد شد و عوارضی ندارد. علاوه بر این موضوع استفاده از ژل ابرو باکیفیت سبب تقویت تارهای مو ابرو می‌شود.ژل‌های ابرو برای فرم دهی به ابروها و پرتر نشان دادن ابروها تولید شده‌اند. در مقایسه با مداد ابرو این محصول بدون عوارض است. زیرا استفاده زیاد از مداد ابرو به دلیل برخورد نوک مداد با ساقه ابرو باعث ریزش ابرو می‌شود.

پس ژل ابرو نه تنها باعث ریختن و ریزش ابروها نمی‌شود بلکه نوع مرغوی و باکیفیت آن به تقویت ابروها کمک زیادی می‌کند. بنابراین در صورتی که از فروشگاه‌های معتبر و برندی معتبر خریداریکنید هیچگونه عوارضی برای مصرف کننده ندارد.  اما باید بدانید که استفاده از محصولات بی کیفیت و تاریخ گذشته باعث آسیب جبران ناپذیر به ابروهای شما می‌شود.

تفاوت ژل ابرو با سایه ابرو

هم سایه ابرو و هم ژل ابرو برای زیبایی ابروها استفاده می‌شود. اما تفاوت‌هایی این محصول دارند. تفاوت‌های این محصولات در نحوه کارکرد و عملکرد آنهاست. در زیر به تفاوت‌های این دو محصول اشاره کرده‌ایم:

 • سایه ابرو قابلیت فرم دهی و حالت دهی به ابرو را ندارد.
 • سایه ابرو فقط نواحی خالی و کم پشت ابرو را پر می‌کند.
 • همچنین سایه ابرو ماندگاری کمتری دارد و راحت‌تر پاک می‌شود.
 • حالت براقی به ابروها می‌دهد. اما سایه ابرو حالت مات به ابروها می‌دهد.
 • ژل ابرو در برخی مواقع تقویت کننده ابرو است. همچنین حالت ابرو را ثابت نگه میدارد. اما با سایه این امکان وجود ندارد.

تفاوت ژل ابرو با صابون ابرو

هر دو این محصولات برای هدفی یکسان مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع این دو محصول کاربرد یکسانی دارند. اما صابون ابرو ماندگاری بیشتری دارد. با این وجود صابون ابرو بعد از مدتی پوسته پوسته می‌شود و ظاهر نامرتبی را برای ابرو ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *